Ameliyatsız Gıdı Estetiği

Gıdı dediğimiz bölge, çeneden başlayıp boynun alt kısmına kadar uzanan bölgedir. Bu bölgede birçok neden bağlı sarkmalar meydana gelebilmektedir. Özellikle gıdı sarkması fazla kiloyla ilişkilendirilse de genetik faktörler, sigara tüketimi, beslenme düzensizliği ve hormonal sebeplere bağlı olabilmektedir. Gıdı sarkmasının sadece kilo ile ilişkilendirilmesi doğru değildir, çünkü ideal kilosunda olan kişilerde de gıdı sarkması meydana gelebilmektedir. Bunun sebebi de çene altındaki yağ ve kasların deforme olmasıdır ve bu durumda zamanla gıdı sarkmalarına neden olabilmektedir.

Gıdı Bölgesinin Estetik Ölçülerde Olduğu Nasıl Belirlenir?

Gıdı bölgesinin sarkıklığı ilk olarak karşıdan bakıldığında gözlenmektedir. Karşıdan bakıldığında gıdı gözüküyorsa ve aşağıdaysa sarkma meydana geldiği söylenebilmektedir. Gıdı sarkması yüz algısına olumsuz etki ettiği için çeneye paralel olması ve karşıdan bakıldığında görülmesi gıdı sarkmasını belirlemektedir. Gıdı sarkmalarına çözüm arayan hastalar için geliştirilen ve son teknolojiye sahip BTL Exilis Elite, cerrahi işlemlere gerek kalmadan ameliyatsız olarak gıdı estetiği sağlamaktadır.

BTL Exilis Elite Nedir?

BTL Exilis Elite radyo frekans teknolojisiyle birleşen bir uygulamadır. Bu işlemle cilt sıkılaşmakta ve kolajen üretimi artmaktadır, bu sayede yüz ve vücut şekillendirme için uygulanan ideal bir yöntemdir. Gıdı estetiğinin yanı sıra ciltte meydana gelen sarkmalarda, selülit problemlerinde, kırışıklıkları azaltmak için ve yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırmak için tercih edilen en etkili teknolojidir.

BTL Exilis Elite Nasıl Uygulanmaktadır?

Ultrason ve radyo frekans teknolojisinin bir arada uygulandığı BTL Exilis Elite ile hem yağ dokusu hem de cilt yüzeyi onarılmaktadır. Cilt sıkılığını arttırıcı özelliği sayesinde estetik kaygılara son veren bir teknolojiye sahiptir. Uygulama amacı dermişi ısıtarak, dermal tabana derinliklerinde kolajen üretimini arttırmaktır. Bunun içinde radyo frekans teknolojisi devreye girmektedir, vücut şekillendirme içinde uygulanan bu teknoloji yağ hücrelerini hedef alarak, yağların parçalanıp vücuttan atılmasını sağlamaktır. Daha formda bir yapıya sahip olmak için bu uygulama ile yağ hücrelerinin doğru bir şekilde hedeflenerek vücuttan atılması sağlanmaktadır. BTL Exilis Elite FDA onaylı bir teknolojidir ve son derece güvenli olması bu kadar çok tercih edilmesinin en önemli nedenlerindendir. Özellikle son yıllarda ameliyatsız gıdı estetiğinde çığır açan bir uygulamadır.

BTL Exilis Elite Saten Etkisi Ne Demektir?

Cildin pürüzsüz ve parlak bir görünümde olması saten etkisi yaratmaktadır. BTL Exilis Elite non-invaziv bir cihaz olup, vücut şekillendirme ve yüz şekillendirme alanlarında ideal sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Bu cihaz ile yapılan çalışmalar neticesinde gıdı sarkmaları toparlanmakta, vücuda uygulandığında vücut yeniden şekillendirilmektedir, bu sayede cilt saten etkisiyle pürüzsüz görünüme kavuşmaktadır.

BTL Exilis Elite Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

BTL Exilis Elite gıdı, yüz, çene, boyun, diz, kol ve bacaklarda uygulanabilen ve uygulandığı bölgede kısa sürede etkili sonuçlar alınmasını sağlayan bir uygulamadır. Hem kadın hem de erkekler için ameliyatsız gıdı estetiği ya da vücut şekillendirme için güvenle uygulanabilmektedir.

Diğer Tedaviler