Nem Aşısı ve Nem Dolgusu

Nem aşısı, yaşlanmayla birlikte oraya çıkan ciltteki hasarları onarmaya yarayan bir gençlik iksiridir. Cilt yaşlanmaya bağlı olarak mineral, peptit, aminoasit, vitamin gibi maddeleri sentezleyemez ve buna bağlı olarak ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Nem aşısı, cildin ihtiyacı olan bu maddeleri cilt altına enjekte ederek Daha genç, canlı ve parlak bir cilde kavuşmayı sağlamaktadır. Aynı zamanda nem aşısının içerisindeki hyalüronik asit ve mannitol nem aşısını diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliklerdendir.

 Nem Aşısı Nedir?

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak kolajen, hyalüronik asit ve fibroblast gibi yapı taşlarının üretimi azalmaktadır, buna bağlı olarak ciltte kırışıklık, nem kaybı gibi birçok cilt sorunu ortaya çıkmaktadır. Elastikiyet kaybı yaşayan cilt esnekliğini kaybederek sarkmaya başlamaktadır, yaşlanma belirtileri en büyük etken olsa da beslenme, çevresel faktörler de erken yaşlarda cilt sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. 

Nem aşısı, cildin kaybettiği yapı taşlarının yerine koyulmasını sağlayan bir uygulamadır. Hyalüronik asit başta olmak üzere cildin tüm ihtiyaçları tek uygulamada kazanılmaktadır. Nem aşısı cilde enjekte edildiğinde, cilt nem kazanarak eksik olan tüm anitoksidanlar yeniden üretmeye başlamaktadır, bu durumda da cilt kısa sürede elastikiyet kazanarak canlı, parlak ve genç görünümüne kavuşmaktadır. 

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

Nem aşısı uygulanmadan önce cilt temizlenmektedir, temizlenen cilde anestezik krem uygulanarak tedavi yapılacak bölge yarım saat gibi bir süre bekletilmektedir. Bu işlemlerin ardından cilt tekrar temizlenerek gençlik iksiri dediğimiz nem dolgusu deri içerisine ince uçlu iğnelerle enjekte edilerek işlem tamamlanmaktadır. 

Nem Aşısı Etkileri Nelerdir?

  • Nem aşısı deride su tutarak hasarlı bölgelerin iyileşmesine yardımcı olmaktadır. Bu durumda da cildin elastikiyeti artmaktadır.
  • Ciltte kaybolan nem geri kazanılmaktadır.
  • Cilt gençleşerek yaşlanma belirtileri ortadan kaybolmaktadır.
  • Yüzdeki mimik kaslarının gevşemesi sonucu ciltteki kırışıklar giderilmektedir.
  • Ciltte kolajen artışını tetikleyerek, cildin sıkılaşmasını sağlamaktadır.
  • Cildin ve hücrelerin yenilenmesini sağlamaktadır.
  • Cilde pürüzsüz bir görünüm kazandırmaktadır.

Nem Dolgusu Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Nem dolgusunun uygulandığı bölgelerin başında yüz gelmektedir. Nem kaybı yüz bölgesinde yoğun olarak yaşanmaktadır, bu sebeple cilt problemleri olan yüz bölgesi nem dolgusunun en sık uygulandığı bölgedir. Nem dolgusu genellikle;

  • Yüz
  • El yüzeyine
  • Dekolte bölgesine uygulanmaktadır.

Nem Dolgusunun Faydaları Nelerdir?

Yaşın ilerlemesiyle ciltte meydana gelen sorunlardan biri de cildin kurumaya başlayarak nem kaybetmesidir. Bu durum cildin solgun görünerek yorgun görünmesine sebep olmaktadır. Buna bağlı olarak zaman içerisinde sarkmalar başlayarak cilt gevşemektedir. Nem dolgusu daha canlı, parlak, kırışıklıklar ve sarkmaları ortadan kaldıran bir uygulamadır. Cerrahi işlemlere gerek kalmadan yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede uygulanmakta ve hızlı, etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Uygulama sonrasında hastalar günlük yaşamına devam edebilmektedir, zahmetsiz ve hızlı çözüm için nem dolgusu ideal bir uygulamadır. 

Diğer Tedaviler