Q Switch Lazer

Yeni nesil Q Switched Nd YAG lazerler arasında olan Spectra, derin pigment lezyonları ve dövmelerin silinmesi için tasarlanan bir lazer teknolojisidir. Spectra, 1064 nm, 650 nm, 585 nm ve 532 nm olmak üzere dört farklı dalga boyuna sahip bir cihazdır. Bu dalga boyları sayesinde çok kısa sürede güçlü atışlar yapabilmektedir.

Dört dalga boyu ile tek bir uygulamada sınırsız renkte dövmeleri çıkarabilme özelliğine sahiptir. Spectra kızıl ötesi ile çalışmaktadır, bu sayede koyu renk ciltlerde bile etki göstermektedir. Pigment lezyonlarının tedavisinde de oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır, epidermal ve dermal pigment derinliklerinde etkili olabilen spectra, cilt lekelerini de etkili biçimde tedavi edebilmektedir.

Spectra Q-Switched Nd Yag Lazerin Kullanım Alanları

  • Ciltteki dövmelerin silinmesi için kullanılmaktadır. Bu dövmeler her renk ve büyüklükte olabilir.
  • Epidermal ve dermal lekelerin tedavisinde kullanılmaktadır. Bu lekeler güneş, hamilelik ve melasma lekeleridir.
  • Postinflamatuar lekeler, cafeola lekelerinde etkili sonuçlar alınmaktadır.
  • Tüm vücut lekelerine uygulanabilmektedir.
  • Çil tedavinde etkili sonuçlar alınmaktadır.
  • Koyu renkli ve geniş benlerin tedavisinde kullanılmaktadır. (ota nevus, Ito nevus, mongol lekeleri)
  • Aktif sivilce ve akne izlerinin tedavisinde kullanılmaktadır.

SPECTRA Nd: YAG LAZER

Q-switched Nd:YAG lazer Lutronic tarafından üretilen bir teknolojidir. Uygulandığı alanlarda son derece etkili sonuçlar sağladığı için ödüllü bir lazer teknolojisidir. Nd: YAG lazer serisinin en yeni ürünü olan Spectra kullanım kolaylığı, etkili ve güçlü sonuçları ile hem güvenilir hem de geniş uygulama alanına sahiptir. Birden fazla estetik uygulama için tasarlanmış olan spectra, 4 dalga boyu üretme kapasitesi sayesinde geniş alanlara hızlı uygulama sağlamaktadır. Foto-mekanik sistemi ile birçok lezyon tedavisinde kullanılırken, aynı zamanda çok renkli dövmeleri de kolaylıkla silerek adından söz ettirmektedir.

Spectra, etkili ve güvenlidir, uygulama esnasında çevre dokulara zarar vermeden tedavi sağlamaktadır. Melanozomlar ve dövme partikülleri işlem sırasında vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilmesini sağlayan küçük parçacıklara bölünmektedirler.

Spectra çok yönlü kullanım özelliğine sahiptir, Spectra lazer toning uygulaması ile malesma tedavisinde etkili sonuçlar vermektedir.

Diğer Tedaviler