Buz Lazer

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkili yolu acısız ve ağrısız epilasyondur. Epilasyon her dönemde acılı, ağrılı yöntemlerle yapılırken teknolojinin bugün geldiği noktada konforlu bir uygulama haline gelmiştir. Epilasyon lazer uygulamaları ile kalıcı olarak yapılırken günümüzde Buz Lazer ile hem kalıcılık sağlanmakta hem de konforlu bir işlem olmaktadır. Tüm epilasyon yöntemlerini geride bırakan Buz Lazer, tüm Dünya’da en çok tercih edilen epilasyon yöntemi olarak adından söz ettirmektedir. Bu sistem aynı anda alexandrite, diot ve nd yag kıl lazerlerinin üçünü birden atarak her seviyedeki ve her kalınlıktaki kılı görmektedir. Epilasyonun en sıkıntılı olduğu yüz bölgesindeki kıllarıda görmesi en önemli avantajıdır. Özellikle alexandrite sistemler bazen ince kılları kalınlaştırabilirler ancak buz lazerde bu tür paradoks bir yan etki görülmemektedir. Cilt renginde bir koyuluğa ve yanığa neden olmamaktadır. Hatta koltukaltı ve genital bölge bazen lazer epilasyonlardan sonra, deri renginde koyulaşma olabilir. Ancak buz lazerde böyle bir istenmeyen  etki bulunmamaktadır.

Buz Lazer Nedir?

Lazer teknolojisiyle Buz teknolojisinin bir araya gelmesiyle meydana gelen Buz Lazer, kalıcı epilasyon yöntemidir. İstenmeyen tüylerin köklerine derinlemesine etki ederek, belirlenen seans süresi sonrasında tüylerin tekrar oluşmasını önlemektedir. Buz başlığı sayesinde uygulama esnasında cildin soğutularak acı, ağrı ve yanma gibi etkilerini yok ederek konforlu epilasyon hizmeti sağlamaktadır. Buz başlık cildin -3 dereceye kadar soğutulmasını sağlamaktadır, ütüleme gibi uygulanması sebebiyle tüm kıl köklerine ulaşarak istenmeyen tüylere maksimum etki etmektedir. 

Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

Buz lazer, yüz bölgesi dahil tüm vücuda uygulanabilen bir epilasyon yöntemidir. Ütüleme yoluyla lazer ışınlarının kıl köklerini hedef alarak tahrip etmesi sonucu kalıcı epilasyon sağlamaktadır. Lazer ışınlarının kıl köklerini hedef alması sebebiyle çevre dokulara zarar vermeyen son derece güvenli bir yöntemdir. Tahrip olan kıl kökleri ilk seanslarda azalmaya başlamakta ve belirlenen seans tamamlandığında tamamen yok olmaktadır. Her kıl tipine ve cilt yapısına uygun olarak tasarlanmıştır, bu sebeple her mevsim uygulanabilmektedir.

Buz Lazer Uygulama Süresi Nedir?

Buz lazer ütüleme tekniği ile uygulandığı için lazer yöntemlerinin en hızlı ve etkili yoludur. Tüm vücut için yaklaşık 35-40 dakika gibi bir sürede uygulama tamamlanmaktadır. Bölgesel epilasyonda 5 dakikaya kadar seanslar tamamlanmaktadır. Bu sebeple günlük yaşantınızdan uzaklaşmadan, kısa sürede istenmeyen tüylerden kurtulabilirsiniz. 

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Buz lazer yüz, kollar, bacaklar, kaş arası, kulak içi gibi vücutta bulunan tüm bölgelere güvenle uygulanabilmektedir. Vücutta bulunan tüm kıl köklerine ulaşabilen Buz Lazer, hem kadınlar hem de erkekler tarafından en çok tercih edilen epilasyon yöntemidir. İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın konforunu her mevsimde yaşayabilirsiniz. 

Buz Lazer Kaç Seans Uygulanmaktadır?

Buz lazer en etkili ve hızlı sonuç veren epilasyon yöntemidir. Bu sebeple genel ortalamalar göz önünde bulundurulduğunda 4-6 seans buz lazer sonuçları için yeterlidir. Bu süre kişilere göre farklılık gösterebilir, inatçı kıl yapısı olanlar, cilt yapısı farklı ya da kıl yapısı farklı olanlarda süreler değişiklik göstermektedir. Tek seansta sonuç alan hastalar olduğu gibi 10 seansta sonuç alınan hastalarda olabilmektedir. Bu sebeple seans süresini belirleyici faktör tamamen kişinin yapısal özelliklerine bağlıdır.

İstenmeyen tüylerden kurtulmanın konforlu hali Buz Lazer, pürüzsüz cilde sahip olmanız için mucize bir teknolojiye sahiptir. Dünyada en fazla taklit edilen epilasyon sistemi olma özelliğne sahiptir. Orjinal buz lazerleri buzlazer.com adresinden görebilirsiniz.

Diğer Tedaviler