Lazerle Tüy Sarartma

Lazerle tüy sarartma, lazer epilasyon yöntemlerinin etki edemediği ince ve açık renkli kıllar için uygulanan alternatif bir yöntemdir. Q Switch Lazer ile yapılan tüy sarartma uygulaması, epilasyon yapılan tüm bölgelere uygulanabilmektedir. Ancak yüz, kollar ve boyun bölgesi en çok uygulandığı bölgelerdir.

Q Switch Lazer uygulamasıyla ince tüyler anında beyazlar ve bir iki hafta içinde dökülürler. Kendiliğinden dökülme olmadığında banyo esnasında hafif kese yardımıyla tüylerin dökülmesi sağlanmaktadır. Dökülen tüyler 1-3 ay arasında bir sürede tekrar çıkmaktadır, ancak tekrarlanan sarartma işlemiyle bir süre sonra tüylerin kalıcı olarak azalması sağlanmaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma Nasıl Uygulanmaktadır?

Bu uygulama, lazer ile ortadan kaldırılamayan tüyler için yapılmaktadır. Acısız ve ağrısız bir yöntemdir ve işlem sırasında hafif bir batma hissedilebilmektedir. Uygulamadan hemen sonra tüyler beyazlamaktadır ve uygulamanın cilt yüzeyinde hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Q Switch Lazer’in cilt yenileyici özelliği sayesinde uygulamayla birlikte cilt renginde eşitlik, ciltte parlaklık ve canlanma gözlenmektedir. Lazerin etkisine bağlı hafif kızarıklık gözlense de birkaç saat içinde bu etkiler ortadan kalkmaktadır.

Lazerle Tüy Sarartma Uygulamasından Kimler Yararlanabilir?

Q Switch Lazer oldukça güvenli ve etkili bir uygulamadır, bu sebeple tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Ten renginin lazer uygulamasında bir etkisi olmadığı için her mevsim uygulanabilmektedir. Özellikle yaz aylarında ince tüylerin lazer yöntemleriyle alınamadığı düşünüldüğünde kollar, bacaklar için tüy sarartma uygulaması ideal bir çözümdür.

Q Switch Lazer Hangi Bölgelere Uygulanabilmektedir?

Bu uygulamada vücudun farklı bölgelerinde tüy sarartma işlemi yapılabilmektedir. Özelikle tercih edilen bölgeler;

  • Dudak üstü
  • Çene
  • Yanaklar
  • Kollar
  • Bacaklar
  • Karın
  • Boyun

Q Switch Lazer ile tüy sarartma işleminin ardından dikkat edilmesi gereken en önemli unsur seansların düzenli uygulanmasıdır. Ayrıca uygulama sonrasında direkt güneşe maruz kalınacaksa güneş koruyucu kremler sürülmesi önerilmektedir. 

Q Switch Lazer ile Tüy Sarartma Kalıcı Bir İşlem Midir?

Bu uygulama bir tür epilasyon işlemi gibidir ve kalıcı değildir. Lazer epilasyon yapılamayan tüylere ağda gibi işlemler yerine tüy sarartma yapılmaktadır. Ancak tüy sarartma işlemi düzenli olarak ve belirli bir seans sayısında yapıldığında kalıcılık sağlamaktadır. Çünkü yapılan uygulamada hemen uygulama sonrasında tüyler beyazlayarak birkaç hafta içinde dökülmektedir. Tekrar çıkan ince tüylere seans tekrarlanması durumunda kalıcı lazer epilasyonlar gibi tekrar kıl oluşumu engellenmektedir. Bu sebeple düzenli uygulama tüy sarartma işleminde kalıcılık sağlaması için oldukça önemlidir. İlk seans sonrasında beyazlayan tüyler birkaç hafta içinde döküldükten sonra 1-3 ay arasında tekrar çıkmaktadır, bu süre zarfında seans tekrarlandığında tüyler kalıcı olarak dökülmekte ve %90 oranında azalmaktadır. Vücudunuzda ince tüyler bulunuyorsa ve lazer yöntemleriyle çözüm bulamadıysanız Q Switch Lazer ile tüy sarartma uygulamasıyla kalıcı çözüm bulabilirsiniz.

Diğer Tedaviler