Botoks ile Burun Ucu Kaldırma

Yüz bölgesinin üçte birini kaplayan burun, yüze dengeli ve çekici bir görünüm kazandıran en önemli organlardan biridir. Burun ucu kaldırma botoksu, burundaki şekil bozuklarını gidermek için, yüze daha çekici ve net bir görünüm kazandırmak için uygulanan en ideal yöntemdir. Cerrahi müdahale gerekmeden, kalkık bir buruna sahip olmak mümkün!

Botoksla Burun Kaldırma Nedir?

Botoks estetik uygulamalarda ve birçok tedavide sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Birçok bölgeye uygulandığı gibi burun bölgesine de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Burun ucu düşüklüğü, şekil bozukluğu olanlar için en etkili ve ideal yöntem olan burun botoksunda, burun ucunda bulunan hareketliliği sağlayan kaslara botoks uygulanmaktadır. Böylelikle geçici bir süreliğine kas durdurularak burun ucunun 1-2 milimetre yukarı kalkması sağlanmaktadır. Bu ölçü doğal bir görünüm için idealdir, daha fazla kaldırılması yapay bir görüntüye sebep olacaktır. Bazı durumlarda burun ucu botoksuna ek olarak, burunu aşağıya doğru çeken kasın altına dolgu uygulaması yapılarak yapılan işlem desteklenebilir. Bu duruma hekim ve hastanın karşılıklı görüşmesiile karar verilir.

Uygulama sonrasında günlük yaşantınıza devam edebilirsiniz, bu sebeple hem zamandan kazandıran, hem pratik olan burun ucu botoksu gün içinde rahatlıkla uygulanabilmektedir. Burun botoksu uygulamasından sonra rastlanan yan etkiler yoktur, ancak her enjeksiyon işleminde olduğu gibi hafif kızarıklık oluşabilir ve çok kısa sürede kızarıklıklar geçmektedir.

Hangi Durumlarda Botoksla Burun Kaldırma Uygulaması Yapılır?

Botoksla burun kaldırma, burun düşüklüğü olan kişilerde en çok tercih edilen uygulamadır. Burun düşüklüğünde cerrahi işlemlere gerek kalmadan bu uygulama ile bu sorun ortadan kaldırılmaktadır. Burunda eğrilikleri, kemik eğrilikleri botoks ile düzeltilememektedir, bu sebeple burun düşüklüğünde uygulanmaktadır.

Botoks, burun kanatlarında yayılma görülen kişilere de uygulanmaktadır, botoks ile burnun aşağı çekilmesine sebep olan kas etkisi azaltılarak daha kalkık ve düzgün bir görüntü elde edilmektedir.

Botoks ile burun kaldırma, kırışıklıklar içinde uygulanmaktadır. Özellikle gülünce burun kırışıklıkları oldukça meydana çıkmaktadır. Bu kırışıklıklara, çizgilere  “Tavşan Çizgi/Bunny Lines” denilmektedir. Bu duruma sebep olan kaslar, hem kırışıklıkların artmasına, hem de mimikler sebebiyle bu durumun artmasına neden olmaktadır. Botoks uygulaması ile bu durum ortadan kaldırılarak daha güzel bir görüntü elde edilmektedir. 

Burun Ucu Botks Etkisi Ne Zaman Ortaya Çıkar?

Burun ucu botoksu uygulandıktan sonra 4 gün içinde etkiler kendisini göstermeye başlamaktadır. Nihai sonuç uygulama sonrasında 10. Günde ortaya çıkmaktadır.

Botoksla Burun Kaldırma Kalıcı Bir İşlem Midir?

Botoks uygulamalarının genelinde kalıcılık söz konusu değildir. Uygulanan bölgeye göre kalıcılık gösterdiği süre değişmektedir. Burun ucu botoksunda kalıcılık süresi genellikle 5-6 ay gibi bir süredir. Bu süre sonunda tekrar botoks uygulanması koşulunda kalıcılık süresi uzamaktadır. 2-3 kez tekrarlanan botoks uygulamalarında kalıcılık etkisi ortaya çıkmaktadır. 10 dakika gibi bir sürede uygulanan burun ucu botoks işlemi ile cerrahi müdahalelere gerek kalmasan kalkık bir burun yapısına sahip olabilirsiniz.

Diğer Tedaviler