Botoks ile Kaş Kaldırma

Hem kadınlar hem de erkekler tarafından son yıllarda oldukça fazla tercih edilen botoks ile kaş kaldırma uygulaması, cerrahi müdahale olmadan kaşların yukarı kaldırılması işlemidir. Kaş düşüklüğü problemi olanlar için ideal ve etkili yöntem olan botoks ile kaş kaldırma, kaş bölgesine ihtiyacı olan ölçüde botoks enjekte edilmesiyle gerçekleşmektedir. 

Botoks ile Kaş Kaldırma Yöntemi

Botoks ile kaş kaldırma ameliyat olmak istemeyen hastalar için uygulanan en ideal yöntemdir. Ameliyatsız bir uygulama olan botoksla daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Yüz bölgesinde insanların ifadesini belirleyen, yüz hatlarını ortaya çıkarak kaşlar, ne kadar düzgün ve kusursuz olursa ifade ve yüzde olan değişiklik aynı oranda göz önüne çıkmaktadır. 

Botoks ile kaş kaldırma uygulaması öncesinde kaşların analizi yapılarak tedavi belirlenmektedir. Kişilerin istekleri bu noktada oldukça önemlidir, nasıl bir kaş yapısında olmak istiyorsanız hekime bu doğrulta net bilgiler verilmesi gerekmektedir. Hekim ve hasta kaşın yapısı değerlendirip belirledikten sonra botoks kaşın gerekli noktalarına ince uçlu iğnelerle enjekte edilmektedir. Acısız ve pratik bir uygulama olan botoks uygulama sonrasında hafif kızarıklıklar oluşabilmektedir. Bu kızarıklar 1-2 gün içinde ortadan kaybolmaktadır, uygulama etkisini kendini göstermeye başladığındaki yüzünüzdeki değişiklik hemen fark ediliyor olacaktır. Botoks ile kaş yapısındaki orantısızlık ve düşüklük sorunları ortadan kalkarak daha simetrik bir görünüme kavuşabilirsiniz. 

Botoks ile kaş kaldırma uygulamasının kalıcılık süresi kişilere göre farklılık gösterebilmektedir, ancak genel olarak kalıcılık süresi 4-6 ay arasındadır. Uygulama yapıldıktan sonra ilk 4 ay boyunda %60 oranında kalıcılık gösterirken, sonraki 2 ayda botoks etkisinde azalmalar görülebilmektedir. Ancak tekrarlanan botoks uygulamalarında ya da düzenli yapılan botoks uygulamalarında kalıcılık süresi artmaktadır. 

Botoks ile Kaş Kaldırma Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Botoks uygulamasının etkili ve en iyi şekilde sonuçlanması için hekiminizin söylediklerine dikkat etmeli ve uyum sağlamalısınız. Bu süreç şu şekilde gerçekleşmektedir;

  • İlk adım olarak istenilen sonucun alınması için kaş tasarımı yapılmalıdır, herkesin kaş ve yüz yapısı farklıdır, bu sebeple botoks ile kaş kaldırma işlemi kişiye özel olarak tasarlanmalıdır. Yüz ifadesinde ve yüz yapısında uyum sağlaması için uzmanlar tarafından oran hesaplaması yapılarak kaldırma işlemi belirlenmelidir ve böylelikle doğallıktan uzaklaşmadan kaşlarda değişiklik sağlanmalıdır. 
  • Uygulama için yapılacak olan doz en ölçülü şekilde ayarlanmalıdır, bu sebeple çok iyi analiz edilerek enjekte edilecek miktar belirlenmelidir. Fazla kullanılan botoks enjeksiyonu kişilerin ifadesinin bozulmasına, hatta tamamen ifadesiz bir görüntüye sebep olabilmektedir.
  • Uygulama sonucunda botoksun etkisini görebilmek için 1 hafta gibi bir süre beklenmelidir, bu sürede etkiler ortaya çıkarak ideal sonuç alınmaktadır.
  • Uygulama sonrasında ciltte iz kalmamaktadır, işleme bağlı enjeksiyon sebebiyle hafif kızarıklıklar oluşabilir ancak bu etki 24-48 saat içinde tamamen ortadan kalkmaktadır.
  • Kaş kaldırma işlemi bazen dolgu veya ip uygulamalarıyla desteklenebilmektedir.

Diğer Tedaviler