Cilt Beyazlatma

Cilt beyazlatma, koyu lekeler, eşit olmayan cilt tonu problemleri ve aşırı melanin üretimine bağlı gelişen hiperpigmentasyon sorunlarının giderildiği işlemdir. Bölgesel farklılıklar, aşırı sıcak iklimler, aşırı soğuk iklimler gibi birçok nedene bağlı cilt renginde eşitsizlikler gözlemlenmektedir bu sebeple cilt beyazla Dünya’nın her yerinde önemli bir işlemdir. Yaşlanmaya bağlı gelişen cilt lekeleri, kullanılan ilaçların yan etkileri, hormonal değişiklikler, gebelik gibi birçok nedene bağlı cilt lekeleri oluşabilmektedir. Bu lekeler derecesine göre tedavi edilebilmektedir, bu sebeple uzman hekimin kontrolü ve belirleyeceği tedavi yöntemi oldukça önemlidir. Ancak lekelerin derinliği ne olursa olsun, cilt lekelerinden cilt beyazlatma ile kurtulmak mümkündür.

Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Cilt beyazlatma işlemi kendi içinde birçok yönteme ayrılmaktadır. Lekelerin derecesine göre beyazlatma yöntemleri belirlenmektedir. Yeni çıkan ve hafif seyreden lekeler için hekiminizin önereceği kremlerle bu sorun giderilebilirken, derin lekeler için lazer, glutatyon ve c vitamini tedavileri uygulanmaktadır. Bu sebeple cilt beyazlatma işleminin hangi yolla yapılacağı konusunda uzman hekimlerden destek alınması gerekmektedir.

Glutatyon ile Cilt Beyazlatma

Cilt tedavilerinde cildin dışarıdan onarıldığı gibi içeriden de desteklenmesi oldukça önemlidir. Bu sebeple tedavi süresinde cildin içeriden de beslenmesi tedavinin süresini ve kalıcılığı uzatmaktadır. Glutatyon vücutta var olan bir antioksidandır, zamanla azalmakta ve birçok sağlık sorununa yol açtığı gibi cilt problemlerine de sebep olmaktadır. Glutatyon direkt olarak vücuda verildiği için leke tedavilerinde etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır, cilt lekeleri ve koyuluğunun tedavi edilmesinde önemli bir yere sahip olan Glutatyon C vitamini ile desteklendiğinde de zorlu lekelerde de etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Glutatyon; cilt lekelerinin giderilmesi, parlak bir cilt, akne semptomlarının iyileştirilmesi, cilt kalitesinin artması, kolajen üretiminin artması gibi birçok cilt probleminin tedavi edilmesini sağlayan çok güçlü bir antioksidandir. 

Cilt beyazlatmada, glutatyonun doğal olarak vücutta var olan bir antioksidan olması sebebiyle, yan etkisiz ve doğal olarak tedavi sağlaması sebebiyle güvenli bir yöntem olduğu da kanıtlanmıştır. Glutatyon, cilt beyazlatma ya da vücut beyazlatmada en etkili tedavi yöntemidir, damar yoluyla cilde enjekte edilmesiyle hızlı etki etmesi sebebiyle de hem zamandan kazandıran hem de yan etkisiz tedavi sağlayan en ideal yöntemdir.

Cilt beyazlatmada glutatyon tedavisine ek olarak gerek görülmesi durumunda C vitamini desteği de uygulanmaktadır, C vitaminin sağlığa olan faydaları bilinmektedir. Bu sebeple C vitaminin melanin azaltma etkisinden de faydalanılarak glutatyon ve C Vitamini desteği birlikte kombine edilerek cilt beyazlatma için uygulanabilmektedir. Kliniğimizde en fazla uyguladığımız ve hasta memnuniyetinin oldukça yüksel olduğu uygulamalar arasında yer almaktadır

 

Diğer Tedaviler