El Dolgusu

El güzelliği eski tarihlerden beri estetik ve dış görünümün en önemli faktörlerinden biri olmuştur. Bir kadının ellerinin güzel olması her zaman dikkat çekici olmuştur, bu sebeple hem kadınlar hem de erkekler el güzelliğine oldukça önem vermektedirler. El derisi çok ince bir yapıya sahiptir, bu sebeple yaşın ilerlemesiyle, yaşlanma belirtileri ilk olarak ellerde başlamaktadır.  Eller yaşı gösteren önemli bölgerlden biri olup, genellikle ihmal edilmektedir.

Yaşlanma, yılların ilerlemesi, çevresel faktörlere bağlı değişikliğe sebep olmaktadır, yüzümüz ellerimiz bu etkinin en kolay gözlemlendiği bölgelerimizdir. Yüz estetiği bu sebeple en çok tercih edilen uygulamalar arasındadır, ancak yüzümüz gençleşirken ellerimizdeki kırışıklık her zaman yaşımızı ortaya çıkarmaktadır. Bu aşamada el dolgusu ellerin tazeliğini korumak isteyen, daha genç ve hacimli ellere sahip olmayan kadınlar için ideal bir yöntem olarak karışımıza çıkmaktadır. El dolgusu ile ellerdeki kırışıklıklar azalmakta, ellerde meydana gelen hacim kaybı onarılmaktadır.  

El Dolgusu Nedir?

El dolgusu, ellerin gençleştirilmesi için yapılan bir uygulamadır. El dolgusunun amacı, ellerde cilt altı dokusunu yenileyerek, incelen derinin kalitesini arttırmaktır. El dolgusu dolgu enjeksiyonunun yanı sıra, el üzerinde meydana gelen şekil bozukluklarını onarmak için, kişinin kendisinden alınan yağ ile de yapılmaktadır. Uygulama yapılacak kişinin ellerindeki çizgiler, hacim kaybının derinliğine göre el dolgusu yağ enjeksiyonu ile birlikte de yapılabilmektedir. Ellerinizin kırışıklığı, hacim kaybı sizi mutsuz hissettiriyorsa, el dolgusu ile mükemmel ellere sahip olmanız mümkündür. Bu sayede daha genç, daha diri ve dinamik görünüme kavuşuyor olacaksınız.

El Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

  • El üzerindeki şekil bozukluklarının giderilmesini sağlamaktadır.
  • Ellerde daha estetik ve genç bir görüntü kazandırmaktadır.
  • El sırtına hacim kazandırarak, yumuşak dokunun onarılması sağlanmaktadır.
  • El dolgusu ellere hacim ve nem kazandırmaktadır, bu durumda da cilt yüzeyinin renginin açılmasını sağlamaktadır.
  • Eler daha canlı ve taze görünmektedir.
  • Sertleşen ellerde yumuşama ve daha kadınsı bir görüntü elde edilmektedir.
  • Yağ dolgusu istenildiğinde bölgesel yağlarında azalmasını sağlamaktadır. 

Yağ Enjeksiyonu ile El Dolgusu Nasıl Yapılır?

Sedasyon uygulaması ile ele yağ transferi yapılmaktadır. Yağ enjeksiyonu yapılabilmesi için öncelikle hastanın kendisinden yağ alınması gerekmektedir. Bu yağ uygulaması için özellikle bel, göbek bölgeleri tercih edilmektedir. Hastadan alınan yağ, klinik ortamda özel işlemlerden geçirilerek ayrıştırılmaktadır ve hazırlanan yağ dokusu hastaya enjekte edilmektedir. İşlem yaklaşık olarak yağ alımı ve enjeksiyon dahil olmak üzere 1 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır. El dolgusu yapıldıktan sonra eller sargıya alınmakta ve bir gün boyunca ellerin korunması istenmektedir. İşlem sonrası 2.günden itibaren ellerinizi kullanarak, uygulamanın ellerinizde yarattığı farkı görebilirsiniz.

Diğer Tedaviler