Ellanse Akıllı Dolgu

Cilt dokusu yaşın ilerlemesiyle ve çevresel faktörler sebebiyle deformasyona uğramaktadır. Bu değişiklikler yaşlanma belirtileriyle beraber sarkmalar ve hacim kaybı olarak göze çarpmaktadır. Cildin yaşlanması esnekliğini ve sıkılığını kaybetmesine sebep olmaktadır. Bunun en temel sebebi ise cilt altında cilde parlaklık, sıkılık ve esneklik veren kolajen ve elastinin zamanla kaybolmasıdır, yaşlanmanın etkisiyle kaybolan bu dokular ciltte sarkmalara sebep olmaktadır. Kolajen uyarıcı dolguların başında gelen ellanse akıllı dolgu ile deri altındaki fibroblast hücreleri uyarılarak kolajen üretimi desteklenmektedir.

Ellense akıllı dolgu, hyalüronik asit bazlı dolgu maddelerinde olduğu gibi yüzde meydana gelen hacim kaybı ve kırışıklıkları onarmak için uygulanan bir yöntemdir. Hyalüronik asit içerikli dolgulardan farkı ise uygulama yapılan yerde deride sıkılaşma, canlılık, parlaklık ve lifting etkisi yaratmasıdır. Ellanse akıllı dolgu içeriğinde bulunan PCL (polikaprolakton), lifting etkisi yaratarak cildin daha fazla sıkılaşmasını ve gençleşmesini sağlamaktadır. 

Ellanse Akıllı Dolgu Nedir?

1-4 yıl arasında kalıcılık gösteren bir dolgu uygulamasıdır. Ellanse M dediğimiz dolgu türü ile sağlanan bu gençleşme, yaşlanmaya karşı meydan okumayı sağlayan en yeni ve etkili uygulamalardandır. Ürünün içeriğinde PCL (polikaprolakton) bulunmaktadır, bu madde dolgunun %30’unu oluşturmaktadır. Hazırlanan dolgu maddesinin %70’ini ise karboksimetil selüloz (CMC) dediğimiz suda çözülme özelliğine sahip hacim kaplayıcı ve taşıyıcı özelliğe sahip madde oluşturmaktadır. Hem PCL hem de CMC klinik çalışmalarla test edilmiş ve insan sağlığına zararlı olmayan güvenli maddeler olduğu kanıtlanmıştır. Ellanse akıllı dolguyu diğer dolgu maddelerinden ayıran en önemli özelliği Tip3 kolajenin yanında Tip1 kolajen üretimini de attırmasıdır. Bu sebeple deri kalitesinde artışla birlikte ciltte gençleşme ve yenilenme sağlamaktadır. 

Ellanse Akıllı Dolgu Hangi Durumlarda Uygulanmaktadır?

Vücuttaki kolajen miktarı azalmaya başladıkça cilt esnekliğini kaybeder, ciltteki elastin lifleri sertleşerek cilt elastikiyetini kaybeder. Bu durumda da ciltte yaşlanma belirtileri ortaya çıkar, bunlar;

 • Ciltteki ince ve derin kırışıklıkların meydana gelmesi
 • Gülme çizgileri belirginleşir
 • Yanak bölgesinde ciltte aşağı doğru sarkmalar başlar
 • Çukurlaşma gözlemlenir
 • Cildin yağ dokusu azalır

Tüm bu değişimler, cildin hacim kaybederek kırışmasına ve eskisi gibi genç ve sağlıklı görünmemesine sebep olmaktadır. Ellanse Akıllı Dolgu uygulaması ile ciltteki bu değişimler onarılmakta ve cilt daha genç, sağlıklı ve parlak bir görünüme kavuşmaktadır.

Ellanse Akıllı Dolgu Uygulaması Kimlere Yapılamaz?

Ciltte yaşlanma belirtileri olan herkes bu uygulamadan yararlanabilmektedir, ancak bazı özel durumlarda ellanse akıllı dolgu yapılması önerilmez;

 • Gebelik durumunda
 • Kortizonlu ilaç kullanan hastalara
 • Otoimmün hastalarına
 • Kontrolsüz diyabet hastalığı olanlara
 • Deride enfeksiyon olan hastalara
 • Metabolik sendromlu kişilere uygulanması önerilmemektedir.

Diğer Tedaviler