Gıdı Estetiği

Çeneden başlayan ve boynun alt kısmına kadar uzanan bölüm gıdı bölgesidir. Gıdı sarkması, fazla kilodan kaynaklandığı gibi, genetik, sigara kullanma, kötü alışkanlıklar, beslenme ve hormonal değişikliklerden de kaynaklanabilmektedir. İdeal kilosunda olan kişilerde de gıdı sarkması olabilmektedir, günümüzde genç yaştaki hastalar daha hızlı bir yaşama sahip oldukları için çene altındaki kas ve yağların deforme olması sonucunda da genç yaşlarda gıdı sarkması meydana gelebilmektedir. 

Gıdı Bölgesinin Estetik Ölçülerde Olduğu Nasıl Belirlenir?

Genç yüzlerin en önemli özelliği gıdının çeneye paralel olması ve karşıdan bakıldığında sarkmaların gözlenmemesidir. Gıdı bölgesinde olan sarkma yüz algısını olumsuz yönde etkilemektedir. Bu sebeple hem çeneye paralel hem de karşıdan bakıldığında sarkmaların gözlenmemesi ideal gıdı ölçüsü olarak baz alınmaktadır. 

Gıdı estetiğinin cerrahi müdahale olmadan, ameliyatsız olarak yapılması BTL Exilis Elite ile artık mümkündür! Teknolojinin sağladığı yeniliklerle estetik mucizeler artık ameliyatsız olarak yapılmaktadır.

BTL Exilis Elite Nedir?

Radyo frekans teknolojisiyle birleşen BTL Exilis Elite ile cilt sıkılaşarak kolajen üretimi arttırılmaktadır, bu sayede yüz ve vücut şekillendirme teknolojisine sahiptir.  Sarkan çilsin sıkılaşması, selülit problemleri, yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırma ve kırışıklıkları azaltmak, bu non-invaziv tedavi ile mümkündür. 

BTL Exilis Elite Nasıl Uygulanmaktadır?

BTL Exilis Elite hem radyofrekans hem de ultrason teknolojisinin birleştiği bir cihazdır, bu cihaz yağ dokusu ve cilt üzerine etki etmekte ve cilt sıkılığını arttırarak estetik sorunlara çözüm sağlamaktadır. Uygulamada dermisi ısıtmak ve dermal tabakanın derinliklerinde kolajen üretimini tetiklemesi amaçlanmaktadır. Bunun için radyofrekans teknolojisinden yararlanılmaktadır, vücut şekillendirme için kullanıldığında da yağ hücreleri hedeflenerek, bu yağların parçalanması ve vücuttan atılarak daha formda bir görüntü elde edilmektedir. Doğru yağ katmanlarını hedefleyerek, hacimlerini azaltarak vücuttan atılmasıyla daha formda bir yapıya sahip olmayı sağlamaktadır.  BTL Exilis Elite FDA onayına sahip güvenli bir tedavi sunan bir teknolojidir, bu sebeple gıdı estetiğinde de son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemi olarak adından söz ettirmektedir.

BTL Exilis Elite Saten Etkisi Ne Demektir?

Cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasına saten etkisi denilmektedir. BTL Exilis Elite non-invaziv bir cihaz olup, yüz ve vücut şekillendirmede etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Cildin sıkılaşması, yağlı ve ince çizgilere sahip bölgelerin belirgin ve pürüzsüz bir görünüme kavuşması için ideal bir tedavi sağlamaktadır. Uygulama sonrasında cilt sıkılaşarak yeniden şekillenirken pürüzsüz ve saten etkisinde sonuçlar alınmaktadır.

BTL Exilis Elite Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

BTL Exilis Elite yüz, boyun, çene, kollar, uyluklar, dizler ve bacaklarda son derece etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Hem kadın hem de erkekler için uygulanabilen BTL Exilis Elite, özellikle erkekler için göğüs sıkılaştırması için oldukça fazla tercih edilmektedir.

Diğer Tedaviler