Göz Altı Işık Dolgusu

Hem kadınlarda hem de erkeklerde göz altlarında morluk ve şişlik gibi belirtiler meydana gelebilmektedir. Ayrıca göz altı torbası olan hastalarda da çökmeler gözlenmesi estetik kaygıya neden olabilmektedir. Tüm bu sorunlar için geliştirilmiş olan Göz Altı Işık Dolgusu tekniği ile çözüm bulmak mümkündür. 

Göz Altı Işık Dolgusunun İçeriği Nedir?

Göz altı morlukları için özel olarak yapılan bu uygulamada, dolgu içeriğinde vücutta var olan hyalüronik asit ve poly vitamin kompleksi bulunmaktadır. Hyalüronik asit maddesi göz altındaki morluklara müdahale ederek renk düzenlemesi sağlamakta ve göz altı torbalarına müdahale etmektedir. Poly vitamin ise ciltteki hücreleri uzun süreli yenileyerek daha canlı, parlak ve dinamik bir görünüm kazandırmaktadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Işık dolgusu diğer dolgu tekniklerinde olduğu gibi derinin altına değil, kemiğin üstüne uygulanmaktadır. Uygulama yapılırken dolgu maddesinin yavaş yavaş verilmesi gerekmektedir, uygulama esnasında ağrı hissedilmez öncesinde lokal anestezi kremi ile bölgenin uyuşması sağlanmaktadır. Göz altı ışık dolgusu hem erkek hem de kadınlar için uygulanan ideal bir yöntemdir.

Göz Altı Işık Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgu içeriğinde bulunan hyalüronik asit uzun zaman etkisini yitirmeyen bir maddedir. Göz altı ışık dolgusu da hyalüronik ait ile yapıldığında en az 1,5 yıl kalıcılık göstermektedir, bu süre kişilere göre değişiklik gösterebilmektedir, bazı kişilerde kalıcılık süresi 3 yıla kadar sürebilmektedir. Yapılan her dolgu tekrarında kalıcılık süresi uzamaktadır.

Işık Dolgusunun Riskleri Var Mıdır?

Işık dolgu içeriğinin hyalüronik asit olduğundan bahsetmiştik, bu madde vücutta var olan bir madde olduğu için uygulama sonrasında alerjik reaksiyon gibi belirtileri ve yan etkileri bulunmamaktadır. Göz altında meydana gelen morluklar, çökmeler genellikle hyalüronik asit benzeri maddelerin eksikliğinden kaynaklanmaktadır, bu eksiği yerine koymak ve cildi onarmak için dolgu uygulaması yapılmaktadır. Kısacası dolgu uygulamasının riskleri ya da yan etkileri bulunmamaktadır. Uygulamaya bağlı olarak yapılan enjeksiyon sebebiyle ciltte kızarıklık, hafif morarma gibi belirletiler oluşabilmektedir, ancak bu belirtilerde nadir rastlanılan etkilerdir.

Göz Altı Torbaları ve Morlukları Neden Olur?

Genellikle kadınların 30’lu yaşlarında bu belirtiler kendini göstermeye başlamaktadır, bunun en temel sebebinin genetik yatkınlık olduğu bilinmektedir. Buna ek olarak uyku pozisyonu, alkol tüketimi ve bazı alerjik durumlar göz altı morluk ve torbalarını tetiklemektedir.

Diğer Tedaviler