Göz Kapağı Estetiği

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak ve yer çekiminin de etkisiyle kaşlarda, göz kapaklarında deri gevşemesi meydana gelmektedir. Bu durum göz kapağı sarkmalarına ve göz kapağındaki yağ dokularının deforme olarak torbalanmasına neden olmaktadır. Göz kapağında meydana gelen sarkmalar estetik kaygılara yol açtığı gibi gözleri kapatarak görme yetisinin engellenmesine de neden olabilmektedir. Göz kapağı estetiği dediğimizde geçtiğimiz yıllarda akıllara ilk olarak göz kapağı ameliyatı gelmekteydi! Hastalar cerrahi işlemlerin zorlu süreçlerinden, iyileşme sürecinden ve bıçak altına yatma korkusundan dolayı bu estetik kaygılarının giderilmesine cesaret edemiyorlardı. Günümüzde teknoloji her alanda olduğu gibi kozmetik sektöründe de oldukça yenilikler sağlamaktadır. Bunların başında göz kapağı estetiğinin ameliyatsız olarak çözüme kavuşturulması gelmektedir.Exilis Elite Saten yüz germe teknolojisi ile sarkan göz kapağı cerrahi işlemlere gerek kalmadan onarılmakta ve hastalar istediği estetik görünüme kavuşabilmektedir. 

Exilis Elite Saten Yüz Germe Nedir?

Bu cihaz fokuslu radyo frekans ve ultrason enerjisinin birleştiği son teknolojiye sahip bir uygulamadır. Klinik çalışmalar neticesinde özellikle yüz çevresinde hızlı ve etkili sonuçlar alındığı kanıtlanmıştır. FDA onayına sahip bu teknoloji güvenli olup, yüz bölgesinde ve göz çevresine de uygulanabilmektedir. Uygulama sonrasında ciltte sıkılaşma ve lifting etkisi yaratan bu uygulama göz kapağı estetiğinde de ideal sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

Exilis Elite Saten Yüz Germe Nasıl Çalışır?

Saten yüz germe, fokuslu radyo frekans ve ultrason enerjisinin, kontrollü olarak çevre dokulara zarar vermeden hedefe ulaşmasını sağlamaktadır. Özel başlığı ile deri yüzeyinden, derin tabakalara ulaşarak kontrollü ısı iletmektedir. Bu ısı kolajen ve fibrillerin yeniden üretilmesini sağlamakta ve cildin ihtiyacı olan sıkılaşmayı, sarkan derinin toparlanmasını sağlamaktadır. Son derece güvenli olan bu uygulama cerrahi işlemlere gerek kalmadan estetik kaygılara son veren ve işlem sonrasında hastaların iyileşme sürecine ihtiyaç duymadan günlük yaşamlarına devam etmelerini sağlayan bir teknolojidir.

Göz Kapağı Estetiğinde Saten Yüz Germe Etkileri Nelerdir?

Saten yüz germe uygulaması ile göz çevresinde kolajen üretimi yeniden başlar, uygulamanın lifting özelliği ile ciltteki sorunlar onarılmaktadır. Göz altı torbaları, morlukları ve göz kapağı sarkmaları tek bir uygulama ile son bulmaktadır. 

Göz Kapağı Estetiğinde Saten Yüz Germe Güvenli Midir?

FDA (Amerika Sağlık Örgütü) tarafından “wrinkle reduction” kırışıklık giderme sitemi olarak onaylanan bu uygulama, Dünya üzerinde göz kapağı estetiği ve göz çevresinde meydana gelen kırışıklıkların giderilmesi için onaylanan ilk ve tek yöntemdir. Özelikle yüz ve göz çevresinde yapılan uygulamalarda en büyük kaygı, işlem sırasında ya da sonrasında hasar oluşmasıdır. Exilis Elite, hedeflenen dokuya maksimum enerji gönderen ve çevre dokulara zarar vermeyen son derece güvenli bir uygulamadır. 

Göz Kapağı Estetiğinde Saten Yüz Germe Kaç Seans Uygulanmalıdır?

Exilis Elite ile göz kapağı estetiği uygulamasında ilk seans sonrasında hastalar cildindeki değimi görebilmektedir. Göz kapağındaki sarkmaların derinliğine bağlı olarak seans sayısı değişiklik göstermektedir, ancak genel olarak 4-6 seans önerilmektedir.

Diğer Tedaviler