Hollywood Yanağı

Son dönemde popülerliği artan Hollywood Yanağı (Bişektomi), yüz konturunun köşe ve yanak kısmında yer alan yağların fazla olduğu durumlarda yapılan bir işlemdir. Bişektomi olarak adlandırılan bu işlem, fazla yağ dokusunun çıkartılarak, yüzün köşe hatlarının daha belirgin hale getirilmesi ve yüzde ters üçgen görüntü elde edilmesini sağlamaktadır. Hem ülkemizde hem de Dünya üzerinde birçok tanınmış ünlü kişi tarafından yapılan bu estetik operasyon, daha belirgin yüz hatlarına sahip olmak isteyenler için ideal bir yöntemdir. 

Hollywood Yanağı Neden Yapılır?

Yanak inceltme olarak tanımlayabileceğimiz bişektomi operasyonu, hem kadın hem de erkekler tarafından tercih edilmektedir. 25 yaşından büyük olan herkes bişektomi ile daha ince hatlara sahip olabilir. 25 yaşından büyük olan herkesin yüz hatları ve yanak şekli oturmuştur, bu sebeple bu yaş gurubunda olanların yüz hatlarında belirgin değişiklikler olmamaktadır. Buna bağlı olarak yanak bölgesinde yağ fazlalığı olan, şişman bir görüntüye sebep veren bu durum Hollywood Yanağı operasyonu ile çözülmektedir. Yanaklardan yağ alınması sonucu, ters üçgen şeklinde yüz hatlarına sahip olmak estetik açıdan oldukça fazla tercih edildiği için özellikle kadınlar Hollywood Yanağı ile daha belirgin ve çekici hatlara sahip olabilirler. 

Kimler Hollywood Yanağı Yaptırabilir?

Normal kiloya sahip olan 25 yaşından büyük hem kadınlar hem de erkekler bişektomi yaptırabilirler. Aşırı kilolu ve ergenlik döneminde olanlar için bişektomi önerilmemektedir. Bu sebeple normal kiloda olup, yüzü kilolu duran ve daha belirgin ve estetik hatlara sahip olmak isteyenler bişektomi işleminden faydalanabilirler.

Hollywood Yanağı Nasıl Yapılır?

Hollywood Yanağı bir estetik operasyondur, ancak işlem sonrasında yüzde iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Ağız içinden yapılan bu operasyonda, hekimin belirlediği noktalara kesi atılarak yanağın her iki tarafında da bulunan yağ yastıkları alınmaktadır. Bu işleme bağlı olarak yüz daha ince ve uzun gözükmektedir. Genel anestezi altında yapılan bişektomi, yaklaşık 40-45 dakika kadar süren bir operasyondur. Hastalar işlem sonrasında taburcu olarak evlerine gidebilirler yatış gerektiren bir işlem değildir.

Hollywood Yanağı İşlemi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Yapılan tüm plastik ve estetik operasyonlarda olduğu gibi, bişektomi öncesinde de hastaların sigara ve alkol kullanımına en az bir hafta ara vermiş olması gerekmektedir. Bu durum iyileşme sürecine etki ettiği için daha hızlı iyileşme sağlanması için önemlidir. Kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların operasyon öncesinde bu ilaçların kullanımına ara vermesi istenilmektedir, ayrıca düzenli ilaç kullanan hastaların bu ilaçları hekime bildirmeleri gerekmektedir. Bu durumlar dışınca Hollywood Yanağı operasyonu öncesinde hastalardan beklenen özel bir bakım gerekmemektedir. 

Hollywood Yanağı Kalıcı Mıdır?

Hollywood Yanağı işlemi dolgu uygulamalarının aksine kalıcı bir operasyondur. Yapılan işlem sonrasında hastalar daha belirgin hatlara sahip olarak, daha ince bir yüzle estetik görünüme kavuşmaktadır. 40-45 dakika gibi bir sürede istediğiniz estetik görünme kalıcı olarak Hollywood Yanağı işlemi ile kavuşabilirsiniz.

Diğer Tedaviler