İple Kaş Asma

Yüz ifadesini etkileyen, yüz hatlarını belirleyici görselliği sağlayan en önemli unsurlardan biride kaşlardır. Yaşın ilerlemesiyle birlikte alın bölgesinde meydana gelen değişiklikler kaşların zamanla düşmesine sebep olmaktadır. Bu durum göz kapaklarında da sorun oluştururken, hem yaş olduğundan fazla gözükebilir hem de yüz ifadesinde farklılıklar oluşabilir. Yorgun ve cansız bir yüz ifadesine sebep olan kaşların düşüklüğü, aynı zamanda iki kaş arasında meydana getirdiği çizgiler sebebiyle sinirli ve sert bir yüz ifadesine neden olabilmektedir. Genetik sebeplerden ya da yaşın ilerlemesine bağlı yaşanan kaş düşüklüğü alın bölgesinde yapılan estetik ya da göz kapağı estetiği ile kombine olarak da uygulanabilmektedir. Son dönemlerde ortaya çıkan yeni nesil iplerle badem göz estetiği ameliyatsız olarak ipler ile yapılabilmektedir.

Ameliyatsız İple Kaş Asma Nedir?

Kaş kaldırma işlemleri, teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde hiç iz kalmadan, his kaybına sebep olmadan kısa sürede uygulanabilmektedir. Cerrahi operasyonlarda meydana gelebilen riskler ve komplikasyonları geride bırakan iple kaş asma tekniği, kesik olmadan, minimal cihazlar sayesinde kaşların asılmasını-kaldırılmasını sağlamaktadır. Kaşlarda ince ve belirgin bir kaş kaldırma etkisi yaratmaktadır, bu etki için doğal ipleri kullanılmakta ve kasların asılması sağlanmaktadır. Kaş asma uygulaması sonrasında gözlerde çekiklik oluşmakta ve özelikle cerrahi işlemlere gerek kalmadan gözlerinizde de değişiklik sağlamaktadır. İple kaş asma tekniği ile hem kırışıklıklar hem de kaş çizgileri azaltılmaktadır, sarkık kaşları düzeltmek için en etkili ve ideal yöntemdir. Ameliyat zahmetine girmeden kısa sürede daha kalkıp ve estetik görünümlü kaşlara sahip olabilirsiniz.

İple Kaş Asma Nasıl Yapılmaktadır?

Kaş üzerinden küçük bir kesi açılarak minimal cihazlar yardımıyla doğal ipler geçirilerek kaşların istenilen pozisyona kaldırılması sağlanmaktadır. Bu işlemle cildin hafifçe geri çekilmesi yüzün sıkı ve daha diri görünmesine etkisi olmaktadır. Kaş düşüklüğü sorunu olan hastalara uygulanabildiği gibi çekik göz isteyen hastalar da bu yöntemi tercih etmektedirler. Derin kesiler oluşturmaz ve uzun süre kalıcılık sağlamaktadır. Bu teknik ile zorlu cerrahi işlemlere gerek kalmadan istediğiniz kaş görünümüne kavuşmanız mümkündür.

İple Kaş Asma Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

  • Cerrahi işlemlerin aksine kesi işlemi yapılmadan uygulanmaktadır.
  • İşlem sonrasında bandaj ya da pansuman ihtiyacı oluşturmaz.
  • Hastalar kas asma işlemi sonrasında günlük yaşantılarına hemen dönebilmektedir, iyileşme süreci gerekmez.
  • Uygulama 10-15 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır.
  • Cilt dokusunda his kaybı oluşturmamaktadır.
  • Ciltte var olan ince çizgileri ortadan kaldırmaktadır.
  • Cilt canlılık ve dirilik kazanarak daha genç görünüm elde edilir.
  • Zaman içinde kaş düşüklüğü gibi sorunlar oluşturmaz.

Diğer Tedaviler