İple Yüz Germe

Yıllar geçtikçe ve yer çekiminin de etkisine bağlı olarak yüz hatlarımızda değişimler meydana gelmektedir. Özellikle yüz bölgesinde meydana gelen sarkmalardan artık cerrahi müdahale gerekmeden, iple yüz germe ile kurtulmak mümkün! Yüz germe dışında ipler ile çene hattını netleştirme, gıdı toparlama ve kaş asma aynı seansta yapılabilmektedir.

İple yüz germe ciltte ameliyatsız lift etkisi yaratmaktadır. Uygulamada çok ince iğnelerin içine yerleştirilmiş Polydioxanone (PDO) denilen ipler kullanılmaktadır. Bu ipler ameliyat iplerine benzerlik göstermekte olup, iğnelerin yardımıyla cilt altına sorunlu olan bölgeye yerleştirilerek uygulanmaktadır. PDO ipleri ciltte herhangi bir reaksiyona yol açmadığı için son derece güvenlidir. Uygulama esnasında sarkma olan bölgelere yerleştirilen ipler, mikro kan dolaşımını arttırmaktadır. Bu sayede ciltte kolajen üretimi tetiklenmekte ve cildin tamir mekanizmaları devreye girmektedir. Uygulamanın etkisi 1-2 ay içinde ortaya çıkmaktadır, ayrıca cilt kalitesini arttırıcı etkisi sayesinde ciltte rejuvenasyon (gençleştirme) etkisi de kendini göstermektedir.

İple Yüz Germe Kimler İçin Uygundur?

  • Yüz ovalinde, şeklinde bozulmalar meydana gelmişse
  • Yüz hatlarında aşağıda doğru sarkmalar başlamışsa
  • Kaşlarda aşağı doğru düşmeler gözlemleniyorsa
  • Çene hatlarında belirginlik kaybı varsa ve sarkmalar meydana gelmişse
  • Yüzde fazla derinin katlanmasına bağlı kırışıklıklar ortaya çıkmışsa
  • Kolların üst kısmında sarkmalar başlamışsa
  • Bacakların üst kısımlarında sarkmalar, deride elastikiyet kaybı meydana gelmişse

İple yüz germe işlemi güvenle uygulanabilmektedir.

İple Yüz Germe Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Yüz germe tedavileri ya da estetik müdahaleler cerrahi işlemlerle yapılırken, hastaların günlük yaşantılarına dönmeleri zaman almaktaydı. Yüz germe ameliyatının aksine, iple yüz germenin en avantajlı yanı hastaların sosyal yaşamdan uzaklaşmadan hem yüz hem de vücudun bazı bölgelerinde lift etkisi yaratan bir uygulama olmasıdır. Uygulama sonrasında günlük yaşama hemen dönülebilmektedir, ameliyat korkusu olanlar, bıçak altına yatmak istemeyenler için mükemmel bir alternatiftir.

Uygulama Nasıl Yapılır ve Sadece Yüz Bölgesine Mi Yapılmaktadır?

Uygulama öncesinde cildin temizlenmesi gerekmektedir, temizlenen cilde lokal anestezi uygulanmaktadır. İpliklerin yerleştirileceği noktalar belirlenerek ince iğneler yardımıyla iplikle cilt altına yerleştirilmektedir. Ciltte meydana gelen sarkma göz önünde bulundurularak ip sayısı belirlenmektedir ve bu sayı 16 ile 20 arasında değişiklik göstermektedir. Yapılan uygulamanın süresi ortalama 20-30 dakika sürmektedir ve acısız ve ağrısız bir işlemdir. 

İple yüz germe uygulaması yüz bölgesine ek olarak, boyun, kol, bacak gibi bölgelere de uygulanabilmektedir. Yüzde kaş, yanak, göz kapağı sarkmaları, çene, alın germe gibi işlemler için uygulanırken, vücutta sarkmış kollar ve bacak içlerini toparlamada etkili sonuçlar alınmasını sağlamaktadır.

İple Yüz Germe İşleminin Kalıcılığı Ne Kadardır?

İple yüz germe işlemi sonrasında ciltte lift etkisi hemen gözlenmektedir. Cilt altına yerleştirilen ipler elastin ve kolajen üretimini desteklediği arttırdığı için birkaç hafta içinde nihai sonuç görülmektedir. Organik iplerle yapılan yüz germe uygulamasının kalıcılığı ise 12-18 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Diğer Tedaviler