Jawline Dolgusu

Genetik olarak orantılı durmayan çene çizgisi ya da yaşın ilerlemesine bağlı olarak çene çizginin kaybolması gibi sorunları gidermek için, çene çizgisinin yeniden belirgin bir hal almasını sağlamak için uygulanan yöntem jawline dolgusudur. Jawline dolgusu cerrahi bir işlem değildir, belirgin çene çizgisine sahip olmak isteyenlerin en çok tercih ettiği ve son yıllarda adından oldukça söz ettiren etkili ve ideal bir uygulamadır.

Çene çizgisinin düzgün ve belirgin olması yüzde olumlu değişimlere sebep olmaktadır. Belirgin çene hatlarına sahip olmak için cerrahi işlemler uygulanırken (çene törpüleme ameliyatı), günümüz teknolojisi sayesinde jawline dolgu ile cerrahi müdahale gerekmekten belirgin ve düzgün çene yapısına sahip olmak mümkündür! Çene hattının net ve keskin olması kadınlara feminen bir görüntü katarken erkek güçlü ve kararlı bir görüntü vermektedir. Estetik dünyası çene hattını gençliğin alanı olarak tarif etmiştir. Jawline genelde ihmal edilen bir alandır. Ancak son dönemlerde bu alana yapılan dolgu uygulamalarıyla, bu alanın net ve keskinliği sağlanmaktadır.

Jawline Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır ve Ne İşe Yarar?

Jawline Dolgusu, dermal dolgu maddelerinin (jel benzeri) cilde enjekte edilmesiyle uygulanmaktadır. Bu işlemle ciltte hacim artışı sağlanmakta ve simetrik görünüm kazanılmaktadır. Çene çizgisinin yeniden şekillenmesi ve onarılması için en etkili ve ideal yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. 

Jawline dolgusu, hastaların ihtiyacına yönelik olarak kişiye özel uygulanmaktadır. Hastanın ihtiyacına göre belirlenen dolgu maddesi, 20 dakika gibi bir sürede cilt altına enjekte edilmektedir. Enjeksiyon öncesinde acı ve ağrı hissinin en aza indirilmesi için lokal anestezi sağlanmaktadır, böylelikle konforlu bir seans için hastalar hazırlanmaktadır. Hekimin hastanın ihtiyaçlarını belirlemesi, çene hattının onarımı ve istenilen görünüme kavuşması için oldukça önemlidir. 

Jawline Dolgusu Sonrasında Hastaları Neler Beklemektedir?

Jawline dolgusu son derece güvenli ve konforlu bir yöntemdir, hastaların günlük yaşantıdan uzaklaşmadan kısa sürede istedikleri çene görünümüne sahip olmasını sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Nadiren de olsa uygulama sonrasında enjeksiyona bağlı hafif kızarıklık ve şişlik oluşabilmektedir, ancak bu yan etkiler kısa sürede ortadan kaybolmaktadır. Jawline dolgusunun etkileri uygulama sonrasında hemen gözlenmektedir, nihai sonuç birkaç gün içinde alınmakta olup, jawline dolgusu 3 yıl gibi bir süre kalıcılık sağlamaktadır. 

 Jawline Dolgusu Erkeklere de Uygulanabilir Mi?

Jawline dolgusu hem kadınlar hem de erkekler için uygulanmaktadır. Özellikle erkekler daha belirgin ve daha keskin çene hattına sahip olmak istemektedirler, bu sebeple jawline dolgusu ile cerrahi müdahaleye gerek kalmadan istenilen görüntüye kavuşabilmektedirler.

Jawline Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Çene dolgusu işlemlerinde kullanılan dolgu maddesi hyalüronik asitten elde edilmektedir. Hyalüronik asit vücutta var olan bir maddedir, bu sebeple bu maddeyi eritebilen hyalüronidaz enzimi bulunmaktadır. Jawline dolgusunda hastalar diledikleri zaman dolgu maddesinin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirler. Dolgu uygulanan bölgeye hyalüronidaz enzimi enjekte edilerek dolgunun erimesi sağlanmaktadır, bu işlem sonrasında 24 saat içinde dolgu tamamen ortadan kalkarak hasta eski çene görünümüne kavuşabilmektedir.

Diğer Tedaviler