Kalıcı Makyaj Silme

Kalıcı makyaj, günlük yaşantıyı kolaylaştıran, yüzün renklenmesini ve her zaman bakımlı görünmeyi sağlayan bir işlemdir. Günlük koşuşturmacadan vakit bulamayanlar ve uyandığında bile bakımlı görünmek isteyenlerin en kolay ve ilk tercihi kalıcı makyaj uygulamasıdır. Ancak kalıcı makyaj uygulamaları bazen istenildiği gibi olmayabiliyor ya da kişiler yapılan uygulamadan zamanla sıkılabiliyor, bu durumda kalıcı makyaj silme işlemi devreye girerek, istenmeyen kalıcı dövme uygulamalarından kurtulmayı sağlamaktadır. Gelişmiş teknoloji sayesinde lazer ile kalıcı makyaj silme, en etkili ve ideal sonuçların alındığı yöntemdir. 

Kalıcı Makyaj Silme için Uygulanan Lazer Yöntemi Nedir?

Q-switched lazer, Lutronic tarafından üretilen mükemmel sonuçların alındığı ödüllü bir lazer teknolojisidir. ND:YAG lazer serisinin son ve en yeni ürünü olan Spectra, kullanımı kolay, hafif, güçlü ve güvenilir bir yöntemdir. Uygulama alanı oldukça geniş olan spectra çeşitli estetik uygulamalarda kullanılmakta olup, 4 dalga boyu üretme kapasitesinde olan bir cihazdır. Foto-mekanik tekniğine sahip olan bu cihaz ile pigmentli lezyonların tedavi edilmesi mümkündür, bu sayede koyu renkli dövmeleri ve zor renkli pigmentleri de çıkartabilme özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Spectra Q-switched Nd:YAG lazer ile kuvvetli atışlar yapılarak etkili sonuçlar elde edilmektedir. Uygulama esnasında pigmenetler ve dövme partikülleri hedeflenmekte ve çevre dokulara zarar görmemektedir. Uygulama yapılırken dövme partikülleri lazer ışığına maruz kalmakta ve vücudun doğal drenaj sistemi tarafından emilerek küçük parçacıklara bölünmektedir. Uygulama yapılan alana eşit miktarda dağılım sağlamakta ve etkili sonuçlar alınmaktadır. 

Kalıcı Makyaj Silme Nasıl Gerçekleşir?

Lazer sistemleri, yoğunlaştırılmış ve kısa atımlı, belli bir bölgeye uygulanan ve dağılmayan ışık enerjisi üretmektedirler. Lazer ışığı, cildin üst tabakasına zarar vermeden geçmekte ve cilt altındaki dövme pigmentleri tarafından tutulmaktadır. Bu sayede lazer ışığı dövme pigmentlerinin parçalanarak küçük partiküllere dönüşmesini sağlamaktadır. Bu küçük parçalar belirli bir zaman diliminde vücut tarafından yok edilmektedir. 

Q-switched lazer ile kalıcı makyaj sildirme uygulamasında, cilt altındaki dövmeler tarafından en iyi şekilde emilim sağlayacak ışık enerjisi uygulanmaktadır. Bu ışınların sadece pigment tarafından tutulması ve çevre dokulara zarar vermemesi oldukça önemlidir, Spectra ile kalıcı makyaj silme uygulaması direkt dövme pigmentlerine ulaşmakta ve cilt yüzerine, çevre dokulara zarar vermemektedir. Her dövme ve cilt yapısı farklı olduğu için kalıcı makyaj silme teknikleri hastaların kontrolü sonrasında kişiye özel planlanmaktadır. 

Kalıcı makyaj ya da dövme uygulamalarının profesyonel olarak yapılmış olması oldukça önemlidir. Çünkü yapılan uygulamada dövmenin cilt altında aynı derinlikte olması oldukça önemlidir. Lazerle kalıcı makyaj silme işleminde de homojen sonuçlar elde edilmesi için yapılan uygulamanın profesyonel olması gerekmektedir. 

Diğer Tedaviler