Kaş Arası Botoks

Kaş arasında meydana gelen kırışıklıklar, kaş çatma, aşırı mimik yapma gibi nedenlerden dolayı zamanla kırışmaktadır. Kaş arasında kırışan bölgenin onarılması için kaş arası botoks uygulanmaktadır. İnce uçlu iğnelerle botoks için hazırlanmış özel toksin madde kaş arasındaki deforme olan bölgeye enjekte edilerek uygulanmaktadır. Bu sayede daha genç ve estetik bir görünüm elde edilmektedir.

Botoks uygulamalarının en fazla tercih edilen yöntemi kaş arası botoksudur. Çünkü yüzde bulunan belli başlı bölgelerde daha fazla deforme olmaktadır, kaş arası da bu bölgelerin başında gelmektedir. Kaş arası çok çabuk kırışıklık gösterebilmektedir, yaşın ilerlemesine bağlı olmasının yanı sıra yaptığımız mimikler de kaş arasında kırışıklığa neden olabilmektedir. Çatık kaş görünümü sinirli ve gergin bir ifadeye sebep olduğu için kaş arası botoks ile daha canlı bir ifadeye sahip olmak mümkündür.

Kaş Arası Botoks Nasıl Uygulanmaktadır?

Uygulama öncesinde işlem yapılacak olan bölgenin doğru bir şekilde analiz edilmesi gerekmektedir. Hangi acıdan ve ne kadar botoks enjekte edileceği belirlenmeli ve cildin ihtiyacı olan oranda enjekte yapılmalıdır. Uygulama yapılacak olan bölgeler belirlendikten sonra, bölgeye anestezi için uyuşturucu krem sürülmektedir. Uygulamaya hazır olan bölgeye (kaş arası) ince uçlu iğne ile botok formülü enjekte edilmektedir. İnce uçlu iğneler sayesinde acı ve ağrı hissedilmemektedir, yine de hastaların konforu için lokal anestezi uygulanmaktadır. 

Cilde enjekte edilen botoks bölgedeki kasları kontrol altına  almaktadır. Bu sayede kasların kasılması önlenmekte ve kırışıklığa sebep olan durumun önüne geçilmektedir. Kırışıklığa sebep olan kaslar durmaya başladığında bölgede meydana gelen kırışıklıklar onarılmaya başlar ve yeni kırışıklık oluşumunun da önüne geçilmektedir. Uygulama yapılırken hastanın ihtiyaç duyduğu ölçüde enjekte sağlanmaktadır. Kaş arasında ne kadar çok kırışıklık varsa uygulanan doz buna göre belirlenmektedir. İşlem sırasında kaş arasında çukurluk ve çok derin kırışıklıklar söz konusuysa hekimin uygun gördüğü koşulda dolgu uygulamasına da gerek görülebilmektedir. Kaş arası botoksu migren türü baş ağrısı olan hastalarada yapılmakta ve baş ağrısını azaltan enjeksiyonlarda biri olma özelliğine sahiptir.

Kaş Arası Botoksu Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kaş arası botoks işlemi sonrasında hastalar günlük yaşantılarına hemen dönebilmektedirler. Uygulamaya bağlı olarak alın bölgesinde hafif kızarıklıklar görülebilir, bu kızarıklar enjeksiyon kaynaklı olup, kısa sürede ortadan kaybolmaktadır. İşleme bağlı etkiler kişilerin cilt yapısına göre farklılık gösterebilir, bu sebeple uygulama sonrası soğuk kompres yapmak yeterlidir.

Kaş Arası Botoks Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kaş arasına botoks uygulandıktan sonra, işlem etkileri 2 hafta içinde tamamen kendini göstermektedir. Bu süre kişilere göre değişiklik gösterebilmektedir, bazı hastalarda bir hafta da sonuç alınabilmektedir. Bu süreden sonra 4 ay kadar botoks uygulaması kalıcılık göstermektedir, 4 ay bittikten sonra yavaş yavaş botoks etkisi azalmaya başlar. Maksimum 6 ay sonra botoks etkileri tamamen kaybolur, işlem tekrarında bu süre uzamakta ve kalıcılığı artmaktadır. 

 

Diğer Tedaviler