Koltuk Altı Beyazlatma

Hem kadınlar hem de erkekler için önemli bir sorun olan koltuk altı kararması, ciltte kalıtsal olan aşırı pigmentasyon problemidir. Koltuk altı kararmaları özellikle mevsimsel olarak hastaların kendini kötü hissetmesine sebep olan, kıyafet tercihlerini etkileyen ve hareketlerini kısıtlayan bir cilt problemidir. Kararmış koltuk altı görsel olarak kişilerin kendini rahatsız ve mutsuz hissetmesine sebep olmaktadır, bu yüzden koltuk altı kararması problemi yaşayanlar bu sorundan kısa sürede kolaylıkla kurtulabilirler. 

Koltuk Altı Kararması Nedir?

Koltuk altı kararması, cilt lekelerine, kararmalarına da sebep olan kalıtsal pigmentasyon sorunudur. Cilt rengi ve cilde uygulanan epilasyon yöntemleri, kullanılan kozmetik ürünler koltuk altı kararmasına sebep olan diğer faktörlerdir. Özellikle hormonal değişikliklere bağlı gelişen cilt kararmaları koltuk altı, genital bölge ve göbek bölgesinde ortaya çıkmaktadır. Esmer tenli kadın ve erkeklerde daha çok gözlemlenen koltuk altı kararması sorununda bir uzmandan destek alınması gerekmektedir. Koltuk altı kararması probleminin giderilmesi için öncelikle altında yatan sebebin doğru tespit edilmesi gerekmektedir, buna bağlı olarak koltuk altı kararması sorunu tedavi edilebilmektedir. Koltuk altı kararması lekenin derinliğine göre tedavi şeklini değiştirse de en etkili tedavilerin başında peeling uygulaması gelmektedir.

Koltuk Altı Beyazlatma için Peeling Uygulaması!

Koltuk altı kararmalarının tedavi edilmesinde en etkili yöntemlerin başında peeling gelmektedir. Leke tedavilerinde de uygulanana peeling cilt soyma işlemidir. Mat, cansız ve sağlıksız görünen cildin soyularak yeni ve taze cildin ortaya çıkmasını sağlayan bir işlemdir. Cilde sürülen özel olarak hazırlanmış solüsyon, cilt yüzeyinin güvenli olarak soyularak taze cildin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Kimyasal peeling, yüzeysel, orta derinlik ve derin olarak 3 şekilde yapılmaktadır. 

Koltuk Altı Beyazlatma Peeling Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesinde uzman hekim hastanın cildine uygun olan tedavi yöntemini belirlemek için bazı testler uygulamaktadır, bunun sonucunda tedavi süreci belirlenerek kimyasal peeling uygulamasına geçilmektedir. Cilt temizlenerek uygulama için hazırlanmaktadır, sonrasında beyaz ve sıvı formda olan solüsyon cilde eşit miktarda sürülerek deri altının bu sıvıyı emmesi beklenmektedir. Deri altına ulaşan bu sıvı cildin soyulmasını sağlayarak, deri altındaki taze ve canlı olan yeni derinin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Yüz bölgesine uygulandığında, yüzdeki hassas bölgelerde fazla soyulma olmaması için vazelin gibi kremlerde cilt desteklenerek uygulama yapılmaktadır. Uygulama sonrasında cildi yatıştırıcı maske yapılarak cilt nemlendirilerek işlem sonlandırılmaktadır. Lekelerin derinliğine göre kimyasal peeling uygulaması tekrarlanmaktadır, bunun için uzman hekimler tedavi sürecini belirlemekte ve hastaları bilgilendirmektedir.

Koltuk altındaki kararmalarda kimyasal peeling en etkili yöntemdir, hem kadınlar hem de erkekler için cilt problemi dışında sosyolojik bir sorun haline gelen koltuk altı karamaları için artık çözüm çok kolay! 

Diğer Tedaviler