Lazer Epilasyon

Hem kadın hem de erkeklerin ortak problemi vücutta bulunan istenmeyen tüylerdir. Her dönemde istenmeyen tüylerden kurtulmak için birçok yol denenmiştir. Bu sayede teknolojinin hızla gelişmesi kalıcı çözümler bulunmasını sağlamıştır, bu çözümlerin en başında lazer epilasyon gelmektedir. Epilasyon uygulamalarında ilk ve en etkili yöntem olan lazer uygulaması, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlamaktadır. Her alanda teknolojinin gelişmesi, yenilik ve farklılık arayışı lazer epilasyon yöntemlerinde de karşımıza çıkarak son teknoloji buz lazerin ortaya çıkmasına olanak tanımıştır. Buz lazer, epilasyon yöntemlerinin en etkili, en konforlu ve kalıcı çözüm sağlayan teknolojik uygulamasıdır, üstelik acı ve ağrı olmadan masaj konforunda kalıcı epilasyon sağlamaktadır. 

Buz Lazer Epilasyon Nedir?

Buz lazer, epilasyonda son teknolojiye sahip, acı ve ağrı hissettirmeden istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir uygulamadır. Lazer yöntemlerinde kullanılan Alexandrite, Nd:YAG ve Diyode dalgalarını tek bir cihazda birleştiren buz lazer, kısa sürede, hızlı ve etkili sonuçlarıyla en çok tercih edilen epilasyon yöntemi olarak yerini almıştır.

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Uygulanır?

Buz lazer doğrudan kıl köklerini hedef alan bir uygulamadır, kademeli ısıtma özelliğine sahip bu cihazla kıl kökleri etkili olarak tahrip edilmekte ve bu işlem esnasında çevre dokulara zarar vermemektedir, buda Buz Lazer’in FDA onayına sahip güvenli bir uygulama olmasını sağlamaktadır. İşlem sırasında acı hissedilmez ve oldukça konforlu uygulama imkanı sağlamaktadır, buz lazer ile tahrip olan kıl kökleri belirli uygulama seansı sonrasında tekrar oluşmaz ve kalıcı epilasyon sağlanmış olmaktadır.

Buz lazer, soğutucu başlığa sahip bir cihazdır, adını buz başlıktan almaktadır. Uygulama esnasında buz başlık cildi soğutarak acı ve ağrı hissini ortandan kaldırmaktadır, ayrıca leke ve yanık gibi cilt problemlerinin de yaşanmasını engellemektedir. Lazer ışınları kıl köklerini hedef alırken, buz başlıkta ciltte şok etkisi yaratarak masaj konforunda epilasyon sağlamaktadır. 

ICE Teknolojisi/Buz Lazer

Buz lazer ile epilasyon uygulanırken ICE TM teknolojisi ile cildin uzun süre soğuk tutulması sağlanmaktadır. ICE TM teknolojisi, lazer uygulaması yapılırken cihaz başlığında bulunan safir uç ile cildi -3 dereceye kadar soğutmaktadır. Bu sayede cilt serinleyerek, rahatlamakta ve uygulamada acı ve ağrı hissedilmemektedir. Epilasyona konfor getiren buz lazer, sahip olduğu son teknoloji sayesinde hastalara kalıcı epilasyon sağlamaktadır.

Buz Lazer Kimlere Uygulanabilmektedir?

Vücudunda bulunan istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmak isteyen hem kadın hem de erkekler Buz Lazer ile epilasyon hizmetinden yaralanabilmektedir. Buz lazer güvenilir bir yöntem olduğu için lazer yöntemlerinde karşımıza çıkan olası yan etkileri de ortadan kaldırmaktadır. Diğer yöntemlerde lazer ışınlarının ciltte yanma, döküntü gibi sorunlara sebep olması sebebiyle kullanıcılar, lazer epilasyondan çekinmekteydi! Buz lazer, olası tüm yan etkileri buz başlık sayesinde ortadan kaldırarak masaj konforunda kalıcı epilasyon sağlamaktadır. Bu sebeple istenmeyen tüylerine kalıcı çözüm arayan herkes buz lazer uygulamasını güvenle tercih edebilir. 

Diğer Tedaviler