Nefertiti Botoks

Boyun ve çene çizgisini hedef alan nefertiti botoks, adını Mısır Kraliçesi Nefertiti’den almıştır. Gençleştirici ve canlandırıcı etkisi sayesinde nefertiti botoks ile çenenin yeniden canlanması sağlanmakta ve boyun çizgilerinin yumuşaması sağlanmaktadır. Nefertiti Botoks ile cerrahi müdahaleye gerek olmadan cildi pürüzsüzleştirmek ve gençleştirmek mümkündür!

Nefertiti Botoks Nasıl Etki Eder?

Nefertiti botoks alt çene hattı boyunca ve boyun bölgesindeki kaslara enjekte edilerek uygulanan, son derece dikkat ve titizlik isteyen bir uygulamadır. Boyun ve çenedeki kasları hedef alan bu uygulamada, bölgedeki kasların gevşek olması sebebiyle gençleşme meydana gelmektedir. Sarkık olan deri yukarı çekilmekte, cilt sıkılaşarak daha gergin, canlı ve pürüzsüz görünmektedir. Boynun daha pürüzsüz ve uzun görünmesini sağlayan bu işlem bilinçsiz ellerde yapıldığında yutkunmada güçlük gibi istenmeyen yan etkiler ortaya çıkabilir.

Nefertiti Botoks Kimler İçin Uygundur?

Kırışmış ve sarkık boyun bölgesi olan hastaların en çok tercih ettiği yöntemdir. Buna ek olarak gevşek çene altı sorunu olan hastalar ve çene çizgisi tanımlı olmayan hastalara da güvenle uygulanabilmektedir. Ayrıca yüzünde sarkmalar olan ve yüz germe operasyonu geçirmiş hastalarda uygulama sonrasında boyun bölgesinde gevşeme ve sarkmalar bulunuyorsa nefertiti botoks en ideal gençleşme yöntemi olarak hastalara çözüm sunmaktadır.

Nefertiti Botoks Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

Nefertiti botoks, sıkılaştırma, kaldırma, germe olmak üzere farklı seçenekler için uygulanmaktadır. Bu işlemler için çene ve boyun bölgesine yapılan enjeksiyon ile gençleşme ve canlı bir görünüm kazanılmaktadır. Daha belirgin bir çene çizgisi, boyun bölgesindeki sarkmalar için nefertiti botoks güvenle uygulanabilir. 

Nefertiti Botoks Güvenli Midir? Uygulama Esnasında Acı Hissedilir Mi?

Botoks dğnya üzerinde hem kozmetik hem de tıpta tedavi amacıyla kullanılmaktadır, uzun yıllardır hayatımızda olan botoksun güvenirliği kanıtlanmıştır. Ameliyatsız tedavi imkanı sunan botoks hem kadınlar hem de erkekler için güvenli bir yöntemdir. 

Botoks uygulamalarının genelinde ince uçlu iğneler kullanılmaktadır, nefertiti botoks içinde aynı durum geçerli olup, bu ince uçlu iğneler sayesinde acı hissedilmemektedir. Ancak çok hassas cilt yapısına sahip olan hastalara ya da isteğe bağlı olarak lokal anestezi uygulanabilir.

Nefertiti Botoksun Etkisi Ne Zaman Görülür?

Botoks uygulamaları geçicidir, zamanla botoks etkisi kaybolur ve uygulama yapılan bölge eski haline döner. Bu durum hastadan hastaya değişiklik göstermekle birlikte genellikle 4-6 ay kalıcılık sağlamaktadır. Tekrarlanan botoks işlemlerinde bu süre uzayabilmektedir. Tedavi sonrasında ise hemen botoks etkileri görülmeye başlar ancak istenen sonuç 2-3 haftada ortaya çıkmaktadır. 

Nefertiti Botoksun İçeriği Farklı Mıdır?

Botoks saflaştırılmış bir proteindir, cilt ile uyumlu ve tedavi edici özelliğe sahiptir. Nefertiti botoks içeriği de botoks formülünden elde edilmektedir, botoks uygulandığı alana ve miktara göre etkisini göstermektedir. Bu sebeple uzman hekimler tarafından uygulandığında etkili sonuçlar alınarak istenilen görünüme kavuşulabilmektedir.

Diğer Tedaviler