Profacial Cilt Yenileme

Cilt yüzeyi günlük yaşamda birden fazla etkene maruz kalarak zarar görmektedir. Derinin zarar görmesine sebep olan bu unsurlar, hava kirliliği, sağlıksız beslenme, sigara ve alkol kullanımı, zararlı güneş ışınları, kullanılan ilaçların yan etkileri gibi oldukça fazladır. Bu durum yıllar içinde cildin yaşlanmasına, sağlıksız ve cansız görünmesine sebep olurken, cildimize gereken önemi vermediğimizde bu etkiler hızla artmaktadır. Sağlıklı, canlı ve parlak bir cilde sahip olmak için cildimiz için birden fazla bakım yöntemi bulunmaktadır, ancak bu yöntemlerin en etkilisi Aqua Peel uygulamasıdır. Aqua Peeling medikal cilt temizleme yöntemidir, içerik olarak temiz etken maddelere sahip olan bu yöntemle suyun basıncından ve vakum gücünden faydalanılmaktadır. Bu uygulama güvenli olup, cilde zarar vermemektedir, işlem sonrasında cilt ölü hücrelerden arındırılarak, siyah lekeler ve diğer cilt kusurlarının giderilmesi sağlanmaktadır. 

Aqua Peel Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Uygulama öncesinde ilk olarak cilt arındırılmaktadır. Cildin temizlenmesi makyajın, kir ve yağların temizlenmesiyle sağlanmaktadır.
  • Yağ ve makyaj kalıntılarından arınan cilde ozonlu buhar uygulaması yapılmaktadır. Buhar uygulaması cildin nefes almasını, gözeneklerin açılmasını sağlamaktadır.
  • Ozonlu buhar uygulaması sonrasında cilde solüsyon enjekte edilmektedir, bu işlem basınç ve vakumla desteklenerek solüsyonun sonra ciltten çıkarılması sağlanmaktadır. Bu sayede ciltteki tüm ölü hücrelerin dışarı atılması sağlanmaktadır.

Aqua Peeling Aşamaları Nelerdir?

Cildin sağlıklı ve canlı görünüme kavuşmasını sağlayan bu uygulamada doğal içeriklerin kullanılmasına özen gösterilmektedir. İçeriğin tamamen doğal olması güvenli bir uygulama olmasını sağlamaktadır, uygulama aşamalarına baktığımızda;

  • İlk adım olarak cildin hava almasını sağlamak için gözenekler açılmaktadır. Ozonlu buhar uygulaması ile cilt arındırılarak gözenekler açılmakta ve böylelikle cilt rahat nefes alabilmektedir. Ayrıca cildin ölü hücrelerden arındırılması için ozon buhar uygulaması oldukça önemlidir.
  • Gözeneklerin yeterli seviyede açıldığından emin olunduktan sonra uygulamada ikinci adıma geçilir. Bu adımda basınç ve vakum etkisinden yararlanılarak, hazırlanan solüsyonun cilde enjekte edilmesi sağlanmaktadır. Bu sayede ciltte derinlemesine temizlik yapılarak cilt ölü hücrelerden arındırılmaktadır.
  • Son adımda ise cildin yatıştırılıp, nemlendirilmesi sağlanarak aqua peel uygulaması sonlandırılmaktadır.

Aqua Peel Cilt Bakımı Avantajları Nelerdir?

  • Akne problemi, yaygın bir cilt sorunudur. Aqua peel ile cilt temizle işlemi sonrasında ciltteki akne ve akne lekelerinin de giderilmesi sağlamaktadır.
  • Yaşlanma belirtileri ya da mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkların onarılmasına yardımcı olmaktadır. Cildin gerginleşerek gençleşmesine olanak tanımaktadır.
  • Aqua peeling ile gözeneklerin açılarak cildin nefes alması ve temizlenmesi sağlanmaktadır, ayrıca açılan gözenekler işlem sonrasında küçülerek daha sıkı ve canlı olmaktadır.
  • Ölü hücreler ciltten atılarak kan dolaşımı hızlanmaktadır.

Aqua peeling cerrahi işlemlere gerek kalmadan doğal yollarla cildin temizlenmesi, canlanması ve gençleşmesini sağlayan bir cilt bakım uygulamasıdır. Acı ve ağrı hissetmeden 5-10 dakika gibi bir sürede daha ferah ve canlı bir cilde kavuşmak mümkündür.

Diğer Tedaviler