Saç Çıkarma Lazeri

Saç lazeri tedavisinde low level laser terapy cihazıyla düşük dozda lazer terapisi uygulanmaktadır. Saçlı olan bölgeye 670nm de soğuk lazer ışıkları gönderilerek tedavi yapılmaktadır. Bu tedavi ile saç tellerinin daha kalın ve uzun olduğu gözlemlenerek, dökülen saçların yeniden çıkarılması sağlanmaktadır.

Saç Lazeri ile Saçları Güçlendirme

Saç lazeri ile uygulama yapılırken, uygulama yapılan bölgede kan akımı artmakta ve hücre metabolizması hızlanarak protein üretimi ve kıkırdak rejenerasyonu uyarılmaktadır. Saç lazeri, saç derisinde bulunan foliküllerin stimüle edilerek foliküllerdeki enerji üretimi artmaktadır, ayrıca DHT etkilerinin azalmasını sağlamakta ve incelmiş saç tellerinin kalınlaşarak daha güçlü hale gelmesini sağlamaktadır.

Saç lazeri ısı üretmemektedir, bu sebeple soğuk lazer olarak nitelendirilmektedir. Lazer ışığının saç hücreleri tarafından emilmesiyle deri ve hücre metabolizmasının kanlanmasını arttırmaktadır. Kadınlarda erkeklere nazaran en yaygın görülen dökülmeye paterni denilmektedir. Kadınlardan görülen bu saç problemi saç tellerinin incelmesi olarak tanımlanmaktadır. Saç lazeri ile kadınların saçlarının dökülmesinin önüne geçilmektedir. Hem kadın hem de erkekler için saçların dökülmesini önlemek ve saç kalitesini arttırmak için saç lazeri uygulanmaktadır.

Saç Çıkarma Lazerinin Saçlara Etkileri

Saç lazeri saçlı deride kan dolaşımını %54 arttırmaktadır, klinik çalışmalarla kanıtlanmış olan bu oran saçlarda ciddi bir onarım sağlamaktadır. Saçlı derideki kan dolaşımın artması saç lazerinin mezoterapi ve prp gibi tedavilere ek olarak destekleyici olarak uygulanmasını sağlamaktadır. 

Saç lazeri tedavisinde, soğuk lazerin saçlı bölgenin kanlanmasını sağlaması ve mikroskobik düzeyde saç köklerinin revize edilerek dökülmesinin önlenmesi mevcut saçlarında güçlenerek daha sağlıklı olması amaçlanmaktadır. Düşük seviyeli lazer olduğu için soğuk lazer denilmektedir, bu sebeple düşük ısı sebebiyle saçlar ve saç derisi zarar görmemektedir. 

Saç Lazerinin Saç Dökülmesini Önlemesi

Saç dökülmesi kadın ve erkeklerde farklılık göstermektedir. Erkeklerde en sık görülen saç dökülme şekli, erkek tipi dökülme paterni dediğimiz türdedir. Kadınlarda ise yaygın dökülme paterni olarak sınıflandırılmaktadır. Saç lazeri tedavisi hem kadın hem de erkeklerde dökülmenin azalmasını sağlamakta ve yeni saçların oluşumu için kan dolaşımını arttırmaktadır. 

Saç lazeri, 670 nano metrede ışın ileten diyod lazer türüdür. Saç çıkarma tedavisinde dökülen ve incelen saçlar için üretilen bu teknoloji sayesinde saçlar canlılık, hacim ve parlaklık kazanmaktadır. Dökülen saçların yerine gelen cansız ayva tüyü dediğimiz saçlarda da lazer etki göstererek saç köklerinin canlanmasını sağlamakta ve bu tüylerin hızla uzayan hacimli saç yapısına dönüşmesini sağlamaktadır. Yan etkisi bulunmayan saç lazeri tedavisinde saç derisi ve saçlar ısıya maruz kalmaz bu sebeple güvenle uygulanabilir ve işlem sonrasında hastalar günlük yaşantılarına dönebilirler. Ayrıca saç lazeri saç ekimi işlemi sonrasında saçların daha hızlı uzaması içinde uygulanmaktadır.

Diğer Tedaviler