Şakak Dolgusu

Yüzün ve gözlerin iki yanında yer alan şakaklar, yaşlanmayla birlikte hacim kaybetmeye başlar. Yer çekimi ve yaşlanma etkileri birleşince şakaklarda sarkmalar ve oyulmalar meydana gelmektedir. Bu yılların getirdiği doğal bir süreçtir, ancak bu durumu onarmak ve eski görünüme kavuşmak şakak dolgusuyla mümkündür. 

Şakaklarda yıllar içinde meydana gelen doku ve kemik erimesi, şakaklardaki kıvrımların kaybolmasına, hacim kaybetmesine ve içi boş sarkık ve çukur görünüme sebep olmaktadır. Bu aşamada cerrahi işlemlere gerek kalmadan hyalüronik asit dolgu maddesi devreye girerek şakak dolgusu uygulamasıyla istenilen görünüme kavuşmayı sağlamaktadır. Şakak bölgesinin yaşla birlikte boşalmasıyla alın bölgesi dikdörtgen bir şekil almakta ve kozmetik olarak istenmeyen bir görüntü elde edilmektedir. Şakak bölgesinin doldurulmasıyla yüzde genel bir lifting etkide sağlanmış olur. Yanak ve çene bölgesindeki sarkmalarda bir niktar azalma elde edilir. Alın ve şakakların yuvarlak ve bomde olması yüzde hoş bir kozmetik etki yaratır.

Şakak Dolgusu Estetiği Nedir?

Şakak bölgesindeki dokular oldukça incedir, bu sebeple bu bölgeye estetik müdahaleler oldukça zordur. Yapılacak işlemler dokuların inceliği sebebiyle düzensizlik gösterme eğiliminde bulunabilmektedir. Şakak dolgusu içeriğindeki vücutta var olan hyalüronik asit maddesi sebebiyle güvenle uygulanmaktadır. Uygulama esnasında hyalüronik asit maddesi yüksek oranda seyreltilmektedir ve hassas uygulama ile tedavi yapılmaktadır. Bu sebeple her işlemde olduğu gibi şakak dolgusu estetiği içinde mutlaka uzman hekimlerden destek alınmalıdır. İstenmeyen sonuçlarla karşılaşmamak için doğru adreste olduğunuzdan emin olmalısınız!

Şakak Dolgusu Kimlere Uygulanabilir?

Şakaklarda çökme 20’li yaşlarda başlayarak 40’lı yaşlarda en belirgin haline dönüşmektedir. Sağlıklı yaşam, düzenli beslenme, egzersiz gibi aktivitelerle bu süreç daha uzun olabilmektedir. Yaşlandıkça artış gösteren şakak çökmeleri için dileyen herkes şakak dolgusu uygulamasından yararlanabilmektedir. Genetik yatkınlık, yaşlanma belirtisi her ne olursa olsun şakak dolgusu yaptırabilir ve ideal görünüme kavuşabilirsiniz.

Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Şakak dolgusu, ince uçlu iğnelerle cilt altına enjekte işlemi yapılarak uygulanmaktadır. Şakaklar için hekimin belirleyeceği noktalara doğal olan hyalüronik asit içerikli dolgu maddesi enjekte edilmektedir. Bu dolgu maddesi şakaklarda oluşan çökme ve sarkmaları toparlayarak doğal ve genç görünüme kavuşmayı sağlamaktadır.

Şakak Dolgusu Sonrasında İyileşme Süreci Nedir?

Şakak dolgusu uygulaması yapılırken bölgenin hassas olması sebebiyle en az yan etkilerle işlemin tamamlanması hedeflenmektedir. İnce üçlü iğneler kullanılarak ciltte meydana gelebilecek şişlik, morluk gibi etkiler en aza indirilmektedir. Uygulama sonrasında enjeksiyona bağlı hafif şişlik oluşabilmekte ve 2-3 içinde tamamen ortadan kaybolmaktadır. Dolgu uygulamasının etkileri kendini hemen göstermeye başlamakta olup, iyileşme için bir sürece ihtiyaç duyulmamaktadır. Uygulama sonrasında direkt güneş ışığına çıkılması önerilmediği için, güneş kremi kullanarak cildin desteklenmesinde fayda olacaktır.

Şakak Dolgusu Kalıcılık Süresi Nedir?

Şakak dolgusu genel olarak 12 ay kadar kalıcılık sağlamaktadır. Ancak bu süreyi kullanılan dolgu maddesiniz yoğunluğu, dolgu miktarı ve hastanın yaşı gibi faktörler belirlemektedir. Bu faktörlerde göz önünde bulundurularak kalıcılık süresi belirlenmektedir, ancak genel olarak 12 ayada kadar dolgu kendini korumakta ve kalıcılık göstermektedir. Tekrarlayan uygulamalrda etki süresi 24 aya kadar uzatılmış olur.

Diğer Tedaviler