Saten Yüz Germe

Yılların insan vücudunda meydana getirdiği değişikliklerin en hissedileni yaşlanmadır! Yaşlanma belirtileri fiziki yorgunluk, sağlıkla ilgili değişiklikler olarak karşımıza çıkarken en belirgin olanı ve yaşımızı ele veren cildimizde meydana gelen kırışıklıklardır. Cildimizde meydana gelen kırışıklıklar eski yıllarda zahmetli olarak onarılırken, artık ameliyatsız, cerrahi işlemlere gerek kalmadan daha genç, gergin ve canlı bir cilde sahip olmak mümkündür! Saten yüz germe ile kırışıklıklarınızdan kısa sürede kurtulabilir ve saten gibi pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz. 

Saten Yüz Germe Nedir?

Saten yüz germe, Exilis Elite cihazı ile cerrahi işlemler olmadan, kesi ve dikiş olmadan, iz bırakmadan uygulanan bir cilt gençleştirme işlemidir. Yaşlanma ve diğer sebeplere dayalı dermişte cildin yenilenmesini sağlayan dokular yavaşlamaktadır, saten yüz germe bu dokuların harekete geçmesini sağlayan ve cildi yenileyen bir uygulamadır. Exilis Elite cihazının özel başlığı sayesinde tüm yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılabilmektedir. İşlem sonrasında cilt gençleşmekte, uygulamanın lifting etkisi sayesinde cilt gerilerek toparlanmaktadır. Saten yüz germenin sonuçlarını sıralayacak olursak;

 • Gıdıyı toparlamaktadır
 • Yüz hatlarının ortaya çıkmasını sağlamaktadır
 • V yüz şeklini belirginleştirmektedir
 • Dekolte bölgesine de uygulanarak, bu bölgeyi gençleştirmektedir
 • Kırışıklıkların giderilmesini sağlamaktadır
 • Kolajen üretimini arttırarak nem dengesini korumaktadır
 • Canlı, parlak, gergin ve daha genç bir cilde kavuşmayı sağlamaktadır.

Exilis Elite Saten Yüz Germe

Exilis Elite cihazını diğer yöntemlerden ayıran en temel özellik iki farklı enerji kaynağından tek bir cihazda faydalanılıyor olmasıdır. Hem radyofrekans hem de ultrasound enerjisinin birlikte kullandığı bu uygulamada, deri altındaki dokular hedeflenerek etkili sonuç alınmasını sağlamaktadır. Özel başlık ile cilt yüzeyinden bağ dokuya ultrason ve radyofrekans enerjileri gönderilerek, bağ dokuda kolajen üretimi arttırılmakta ve tetiklenmektedir. Bu sayede cilde esneklik veren elastin lifleri de güçlenerek ciltte sıkılaşma sağlanmaktadır, böylece daha genç ve pürüzsüz bir cilde sahip olunmaktadır. 

Saten Yüz Germe Uygulaması

Saten yüz germede cihaz başlığında bulunan özel termometre ile uygulama esnasında cilde sürekli ısı ölçümü yapılmaktadır. Enerji çıkış kontrolü ünitesi ise uygulamanın güvenliğini en üst seviyede korumaktadır. Başlıkta bulunan soğutucu ile hem hassas olan cilt yüzeyi korunmakta hem de cilt yapısının bozulması önlenmektedir. Acı ve ağrı hissedilmeden daha genç bir cilde sahip olmak mümkündür! Saten yüz germe uygulamasında seans sayılarını kişilerin cilt yapısı ve kırışıklığın derinliği belirlemektedir, genellikle 4-6 seans uygulanan saten yüz germe hastanın ihtiyacına göre değişiklik gösterebilmektedir. 

Saten Yüz Germe Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

 • Cerrahi işlemler olmadan (ameliyat, kesi, dikiş vs.) yüzde iz bırakmadan uygulanması
 • Ciltte yara, şişlik, morarama gibi yan etkiler oluşmaz
 • Günlük yaşantıyı etkilemez ve uygulama sonrasında sosyal hayata devam edilebilmektedir.
 • En çok ihtiyaç duyulan ve doğallığı koruyan mimiklerin kaybı gibi bir durum oluşmaz
 • İfade de değişiklik olmaz ve doğal bir işlemdir
 • Maliyeti düşük ve diğer cerrahi işlemler gibi yüksek bütçeye gerek kalmadan iyileşme süresine ihtiyaç duymadan kısa sürede pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Diğer Tedaviler