Yanak Dolgusu

Yılların ilerlemesi vücudumuzda değişimlere sebep olmaktadır. Bedensel değişikliğin yanı sıra ruhsal olarak da değişiklik yaşanırken yaşlandığımız gerçeği daha net gün yüzüne çıkmaktadır. Yaşlandığımızı ele veren fiziksel değişikliklerdir, özellikle yüz bölgesinde yaşanan belirtiler yaşlılığın en büyük kanıtıdır. Yüz bölgesinde yanaklarda çökmeler, şakaklarda düşüklük, göz çevresi kırışıklıkları gibi birçok değişim yaşanmaktadır. 

Yaşlanma belirtisi olarak yanaklarda meydana gelen hacim kaybı ise en belirgin değişimdir. Bu durumu onarmak, düzeltmek ve hacimli yanaklara sahip olmak için yanak dolgusu teknolojisinden faydalanılmaktadır. İster yaşlanma sebebiyle ister genetik nedenlerden dolayı çökük yanaklar yorgun, solgun ve estetik olmayan bir görüntüye neden olmaktadır. Hem kadın hem de erkekler hacimli, elmacık kemiklerinin belirgin olduğu yanak yapısına sahip olmak istemektedir. Bu sebeple cerrahi işlemlere gerek kalmadan hyalüronik asit mucizesi ile hacimli yanaklara sahip olmak yanak dolgusu ile mümkündür.

Yanak dolgusu uygulaması sonrasında yanaklarda doğal bir görünüm elde edilmektedir. Doğallıktan uzaklaşmamak bu uygulamanın en çok tercih edilme sebebidir. Yanak dolgusu sonrasında yanaklarda belirginleşme, hacim kazanımı olurken aynı zamanda burun ve ağız kenarlarına yumuşama olarak daha sıkı bir görünüm elde edilmektedir. Yanak bölgesi yüzde güzellik ve çekicilik alanı olarak tarif edilmiştir. Belirgin yanaklara sahip kadınların girdikleri ortamda daha çabuk fark edildikleri ve daha güzel göründükleri çalışmalarla ortaya konulmuştur.  yanak dolgusu ile daha güzel ve çekici görünmeniz mümkün.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Yanak dolgusu uygulanmadan önce hekim tarafından yapılacak muayene ile hastanın ihtiyacı olan değişim doğru belirlenmelidir. En etkili ve ideal sonucun alınması için cildin ihtiyaç duyduğu dolgu maddesinin miktarı oldukça önemlidir. Bu süreç sonrasında hasta uygulama öncesi klinik ortamlara hazırlanarak, dolgu uygulaması gerçekleştirilmektedir. Bu uygulama ise dolgu maddesinin cilt altına enjekte edilmesiyle gerçekleştirilmektedir. İşlemlerin tamamı yaklaşık 30 dakika gibi bir sürede tamamlanmaktadır, bu sebeple günlük yaşamdan uzaklaşmadan kısa sürede hacimli yanaklara kavuşmak mümkündür.

Uygulama Sonrasında Sonuçlar Ne Zaman Görülür?

Kişilerin yapısal farklılıkları, cilt yapıları, tedavi uygulanacak problemlerin derinliği gibi detaylar uygulamanın sonuçlarının görülmesinde etkili olmaktadır. Bu sebeple hekimler hastalarına etkili sonuçların alınacağı süreyi paylaşmakta olup, genellikle yanak dolgusu sonuçları uygulamanın hemen sonrasında ortaya çıkmaktadır. 

Yanak Dolgusu Ne Kadar Sürede Kalıcılık Sağlar?

Dolgu uygulamaları tamamen kalıcı değildir, her dolgu türüne göre farklı sürede kalıcılık sağlamaktadır. Bu sürede tabi ki kişisel farklılıklar yaşanmaktadır ancak yanak dolgusunun kalıcılık süresi 12 aya kadar uzamaktadır. Tekrarlanan her doldu uygulaması kalıcılık sürelerinin uzamasında etkili olmaktadır.

Yanak Dolgusu Kimlere Yapılabilir?

Yaşlanma sebebiyle yanaklarda meydana gelen çökmeler, zayıflamaya bağlı yanak çökmeleri ya da genetik yapıya bağlı çökük yanaklara sahip olan herkes yanak dolgusu uygulamasından faydalanabilmektedir. 

Yanak Dolgusunun Yan Etkileri Var Mıdır?

Yanak dolgusu diğer uygulamalar gibi enjekte ile sağlandığı için, enjeksiyona bağlı hafif şişlik, kızarıklık ya da morarma gibi yan etkiler meydana gelebilmektedir. Ancak bu etkiler birkaç saat içinde ya da 1-2 gün içinde tamamen ortadan kaybolmaktadır.

Diğer Tedaviler