Uncategorized

Botoks Adıyaman

Botoks maddesinin ilk olarak kullanılmaya başlandığı zamanlardan itibaren insanların ilk olarak aklına gelen şey, bu maddenin kırışıklıklara karşı son derece etkili olduğuydu. Çünkü doğru şekilde kullanılması ile beraber kaz ayağı, alın ve dudak kenarı gibi bölgelerde yer alan kasların çalışması durdurularak bölgedeki kırışıklık görüntüsünün ortadan kaldırılmasını sağlar. Botoks Adıyaman uygulaması ile beraber son derece başarılı sonuçların elde edilmeye başlanması ile beraber ise aslında botoks maddesinin yalnızca kırışıklıklar üzerinde etkili olmadığı, farklı sorunlar için da botoksun kullanılmaya başlandığı görülüyor.

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma 

Burnunun uç kısmı düşük olan kişiler, geçmiş dönemlerde yalnızca cerrahi operasyon ile bu konuda başarılı sonuç alabileceklerinden dolayı iyileşme sürecinden çekinerek bundan vazgeçiyorlardı. Daha sonrasında ise botoks Adıyaman uygulamasının devreye girmesi ile beraber pek çok kişi için burun düşüklüğü artık sorun olmaktan çıkıyor. Doğru şekilde yapılacak botoks uygulaması sonucunda burnun aşağıya doğru çekilmesine neden olan kasların etkisi azaltılır. Böylelikle çok daha düzgün ve kalkık bir burun görüntüsü elde edilmiş olur.

Diş Gıcırdatma Sorununa Botoks Çözümü 

Bruksizm yani diş gıcırdatma ya da sıkma durumu ağız sağlığını ciddi şekilde etkilemektedir. Özellikle de geceleri kendini gösteren bu hastalık yalnızca çene ve kulaklarda ağrı hissinin ortaya çıkmasına neden olmaz. Aynı zamanda kişide mutsuzluk ve huzursuzluk hissini de beraberinde getirir. Diş ve çene bölgesinde ciddi anlamda zarar veren bu durumun giderilmesi için botoks Adıyaman uygulaması yapılabilir. Diş gıcırdatma tedavisi için botoks uygulanacağı zaman ilk olarak maddenin tam olarak nereye enjekte edilmesi gerektiğinin belirlenmesi adına kişiden çenesini kuvvetli şekilde açıp kapatması istenir. Böylelikle temporal ve masseter olarak isimlendirilmiş kaslar sertleştirilmiş olur. Daha sonrasında ise uzman tarafından belirlenmiş olan dozda botoks bu kaslara enjekte edilir. Son derece kısa bir süre içerisinde yapılacak olan botoks ile beraber bu kasların sıkılması engellenir. Ve botoksun enjekte edildiği kaslar dışında başka kaslara etki etmediği içingönül rahatlığı ile bu uygulama tercih edilebilir.

Migren Sorunu Botoksla Ortadan Kalkıyor 

Günümüzde insanların büyük bir kısmı migren ile karşı karşıya kalmış durumda. Kasların ciddi anlamda kasılması ile kendini gösteren bu sorun, kişinin yaşam kalitesini oldukça ciddi oranda etkilemektedir. Farklı ilaçları kullanarak istediği sonuçları elde edemeyen ve bu soruna karşı asla etkili bir çözüm elde edemeyeceğini düşünenler, FDA onaylı botoks Adıyaman uygulamasını tercih edebilirler. Enjeksiyon işlemi, uzman tarafından önceden belirlenmiş olan noktalara yapılmaktadır. Herhangi bir acı ya da ağrı ortaya çıkmadan yapılacak uygulama sonrasında kısa sürede etkinin ortaya çıktığı görülebilir.

Botoks Uygulamasıyla Terleme Tedavisi 

Eller, ayaklar ve koltuk altı bölgesinde meydana gelen terleme durumu, aşırı oranlara çıktığı zaman kişinin hem psikolojik hem de sosyal anlamda sorunlar ile karşılaşmasına sebep olur. Her ne kadar bu durumun önüne geçilebilmesi adına başka farklı özelliklere sahip deodorantlar kullanılıyor olsa da ne yazık ki istenilen çözümlerin elde edilmesi oldukça zor olabiliyor. Hiperhidroz sorunu ile karşı karşıya olup bu konuda en etkili çözümü isteyenler, botoks Adıyaman uygulamasıyla birlikte onlar için ciddi anlamda büyük sorunları beraberinde getiren aşırı terlemeye karşı etkili bir çözüm elde ediyorlar. Başarılı bir şekilde uygulamadan sonuç alınması adına ilk aşamada ilgili bölgelere iyot – nişasta testi yapılır. Ardından hangi bölgelerde daha aktif şekilde terlemenin olduğu belirlenir. Sonrasında ilgili bölgelere önceden belirlenmiş dozlarda botoks uygulaması yapılarak buralarda terlemeye sebep olan aşırı kas çalışmasının önüne geçilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir