Uncategorized

Dudak Dolgusu Elbistan

Dudak yapısında arzu edilen estetik görünümün sağlanması ve dudakların nemlendirilmesi adına gerçekleştirilen dudak dolgusu Elbistan işlemi, özellikle de son dönemlerin en popüler estetik işlemlerinin başında yer alıyor. İstenilen estetik görüntünün sağlanması adına gerçekleştirilen dudak dolgusu ile dudaklarının şeklinden ve boyutundan şikayetçi olan kişilerin arzu ettikleri görünüme ulaşması mümkün hale geliyor. Ameliyatsız ve çok kısa sürede istediği dudak yapısına kavuşmak isteyenler, doğru detayların üzerinde durularak yapılacak dudak dolgusunu rahatlıkla tercih edebilirler.

Dudak Dolgusu için Hangi Dolgu Malzemesi Kullanılır? 

İnsan vücudunda doğal bir şekilde yer alan Hyaluronik Asit, dudak dolgusu Elbistan işlemi için de ana malzemedir. Cildin gençleşmesini ve yenilenmesini sağlayan bu asit, son derece hareketli bir bölge olan dudaklar için de son derece uygundur. Bölgenin son derece hareketli ve kaslı olmasından dolayı, diğer dolgu işlemi yapılan bölgelere nazaran buraya yapılacak dolgu uygulaması daha az kalıcı olabilir. Bundan dolayı da klasik dolgu malzemesine nazaran dudaklar için özel olarak geliştirilmiş, Hyaluronik Asit içerikli ve kaliteli dolgu malzemesinin tercih edilmesi önemlidir. Böylelikle yapılacak dudak dolgusunun kalıcılığı da arttırılmış olur.

Dudak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Dudaklarının şeklinde, inceliğinden, çizgilenmesinden ve kuruluğundan şikayetçi olan kişiler; dudak dolgusu Elbistan işlemi ile beraber aradıkları sonuçları elde edebilirler. Dudak dolgusu işleminin yapılması ile beraber dudaklar hacim kazanır, simetrik hale getirilir ve şekillenir. Dudak şeklinden ya da dudak çizgisinin belirsizliğinden şikayetçi olan kişiler için de dudak dolgusu işlemi başarılı sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacaktır. İşlemin öncesinde kişinin doktoru ile yapacağı görüşme, onun yüz yapısına ve isteklerine en uygun dudak yapısının ortaya çıkartılmasını sağlayacaktır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır? 

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen kişinin ilk olarak dudakları fonksiyonel ve estetik kriterlere göre muayene edilecektir. Yapılacak olan muayene ile beraber doktor, dudaklarda var olan hacim kaybını ve bunun hangi bölgelerde olduğu belirlenir. Daha sonrasında kişinin istekleri göz önüne alınarak en iyi dudak görünümünün ortaya çıkartılması adına planlamalar yapılır.

Gerekli ön planlamanın yapılması sonrasında dudak dolgusu Elbistan işlemi için ilgili bölge dikkatlice temizlenir ve işlem sırasında acı hissinin oluşmaması adına anestezik krem sürülür. Daha sonrasında ise kanül ya da iğne ile dolgu malzemesi önceden belirlenmiş olan bölgelere dikkatli şekilde enjekte edilmeye başlanır. Gerek enjeksiyon esnasında gerekse sonrasında dudakta var olan dolgu el ile şekillendirilerek kontrol edilir. Dudak dolgusunun etkisi, işlem sonrasında hemen görülebilir. Gerekli görülmesi durumunda ekstradan dolgu enjeksiyonu yapılabilir.

Dudak Dolgusu Sonrası 

  • İşlemin yapılmasından sonrasındaki ilk 2 saatlik sürede dudak aşırı hareket ettirilmemelidir. Sigara içmek, makyaj yapmak ve sert besinler yemek de yine uzak durulması gereken detaylar arasında bulunuyor.
  • Dudakta ortaya çıkan morlukların çok daha çabuk şekilde geçmesi adına ilk gün belirli aralıklar ile olmak şartı ile buz kompresi yapılabilir.
  • Öpüşmek ve diş muayenesine gitmek, dudak dolgusu Elbistan işleminin yapılmış olduğu ilk iki hafta uzak durulacak konular.
  • Dudaklara dolgunun yapılması sonrasında ilgili bölgede 2 – 3 gün ağrı, kızarıklık, şişlik ve morluk görülebilir. Bunlar normaldir. Lakin birkaç gün içerisinde bu şikayetler düzelmezse mutlaka doktor ile iletişime geçilmelidir.
  • Dudakları korumak adına 3 günlük süre boyunca antibiyotik krem oldukça yavaş şekilde sürülebilir.
  • Dolgu işlemi sonrasında dudaklar 3 gün boyunca enfeksiyona açık halde olacaktır. Dolayısıyla bu süre boyunca deniz, havuz, solaryum, aşırı sıcak duş, sauna gibi yerlere girilmemelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir