Uncategorized

Dudak Dolgusu Adıyaman

İnsan vücudunda yer alan Hyaluronik Asit bazlı dolgu maddelerinin kullanılması ile dudaklara nem ve hacim kazandırmak amacı ile yapılan işlem, dudak dolgusu Adıyaman olarak adlandırılmaktadır. Dudaklarda var olan estetik kusurların giderilmesi adına yapılan işlem, son dönemlerde kadınların yanı sıra erkekler tarafından da tercih edilmeye başlanmıştır.

Dudak yapısı başta zaman olmak üzere farklı etkenlerden kaynaklı olarak hacmini kaybetmeye başlar. Bozuk biçimli dudak yapısının yüz ile uyumlu olmaması da dudak dolgusunun neden önemli olduğunu ortaya koyar. Gereli detayların üzerinde durularak yapılacak dudak dolgusu Adıyaman işlemi ile beraber yüzde estetik oran elde edilebileceği gibi aynı zamanda çok daha çekici ve dolgun dudak yapısına sahip olmak da mümkündür.

Dudak Dolgusu Hangi Amaçlarla Tercih Edilir?

Dudakların hacim kazanmasını sağlayan dudak dolgusu Adıyaman işlemi, bununla beraber yüz ifadesini ve ağız çevresini de gençleştirmek amacı ile tercih edilebilir. Dolgu sırasında kullanılan Hyaluronik Asit dudakları nemlendirirken aynı zamanda çok daha sağlıklı ve parlak bir görünümün elde edilmesini sağlar. Dudak dolgusu ile birlikte;

  • Çok daha çekici ve dolgun bir dudak yapısı ortaya çıkar
  • Dudakların nemlendirilmesi sağlanır
  • Gülüş daha güzel bir hale getirilir
  • Yaşlanmadan kaynaklı dudaklarda meydana gelen hacim kaybı ortadan kaldırılır
  • Ağız ve dudak çevresi gençleştirilir

Dudak Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır? 

Dudak dolgusu yapılmadan önce yapılacak olan estetik muayene, dolgu prosedürün en önemli kısmı olarak bilinir. Çünkü bu sayede kişinin dudak dolgusu Adıyaman işlemi sonrasında nasıl tarzda bir sonuç elde etmek istediğini doktora bildirmesi ve doktorun da buna göre planlama yapması sağlanır. İnsanların her birinin dudak yapısı birbirinden farklıdır. Başarılı bir şekilde dolgunun yapılabilmesi adına yalnızca dolgu maddesinin dudağa enjekte edilmesi yetmez. Aynı zamanda ortaya çıkacak dudak yapısının yüz ile uyumlu olması son derece önemlidir.

Muayene esnasında kişinin beklentileri ve yüz yapısı dikkatlice incelenerek en iyi sonuçların elde edilmesi planlanır. Muayenenin yapılmasından sonra ise sıra dolgu işlemine gelir. Acı ya da ağrı hissinin ortaya çıkmaması adına dudak dolgusu Adıyaman işlemi öncesinde bölge lokal şekilde uyuşturulur. Öncesinde belirlenmiş olan dozdaki dudak dolgusu, belirlenmiş olan bölgelere çok ince uçlu iğneler kullanılarak enjekte edilir.

İdeal Dudak Dolgusu Nasıl Olmalıdır? 

  • Cepheden ya da profilden abartılı bir görüntü ortaya çıkartmamalıdır
  • Dudak dolgusu kesinlikle doğal bir görüntüyü beraberinde getirmelidir
  • Üst ve alt dudak uyumunun elde edilmesi adına kişiye özel şekilde dudak dolgusu Adıyaman işlemi planlanmalıdır
  • Amaç dudakları yeniden şekillendirmek ise kesinlikle kişinin yüz yapısı ile uyumlu olacak şekilde dudak şekli seçilmelidir

Dudak Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilemlidir?

Yapılacak dudak dolgusu Adıyaman işlemi sonrasındaki ilk 2 saat, dudakların aşırı hareket edilmemesine dikkat edilmelidir. Bu aşamada mümkün olduğu kadar yumuşak besinler tüketilmeli, sigara içmekten ve makyaj yapmaktan kaçınılmalıdır. İşlemin sonrasındaki ilk 2 hafta diş muayenesi yaptırılmamalı ve öpüşülmemelidir. Dudak dolgusu işlemi sonrasındaki ilk 2 3 günlük süreçte dudaklarda morluk, ağrı, kızarıklık ve şişlik görülebilir. Bu durum normal olup daha sonrasında geçecektir. İlk 3 günlük süre içerisinde dudakların korunması adına doktor tarafından belirtilecek antibiyotik krem dudaklara sürülebilir. 3 gün boyunca dudaklar enfeksiyona açık halde olabileceğinden, deniz ve havuza kesinlikle girilmemelidir. Yine aynı süre zarfında hamam, sauna, aşırı sıcak suyla duş ve solaryumdan da uzak durulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir