Uncategorized

Burun Dolgusu Adıyaman

burun dolgusu adiyaman

Ameliyatsız rinoplasti olarak tanımlanan burun dolgusu Adıyaman işlemi, burun bölgesinde yer alan şekil bozukluklarının düzeltilmesi adına tercih edilir. İşlem sırasında özel dolgu maddeleri dikkatli şekilde deri altında önceden belirlenmiş bölgelere enjekte edilir. Yapılacak işlem ile beraber burunda yer alan asimetrilerin yanı sıra burun kemerinde var olan çöküntüler de düzeltilebilmektedir. Burun dolgusu işlemi sırasında deriye kesi atılmaz. Dolayısıyla daha sonrasında uzun iyileşme süresi gerekmez. Kişi, yapılacak olan burun dolgusu işlemi sonrasında günlük yaşamına kaldığı yerden devam edebilir.

Burun Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır? 

Burun bölgesindeki şekil bozukluklarını gidermek için burun dolgusu Adıyaman işlemi yaptırmak isteyen kişi ilk olarak detaylı bir doktor muayenesine girer. Yapılacak muayene sırasında şartların uygunluğu kontrol edilir. Eğer ki burun dolgusu için şartlar uygunluk gösteriyorsa işleme karar verilir. Burnun şekli ile alakalı kişinin şikayetinin olduğu bölgeler belirlendikten sonra hangi bölgelere dolgu yapılması gerektiği hakkında planlama yapılır. Sonraki aşamada ise artık burun dolgusu Adıyaman işlemine başlanır.

İlk aşamada burun dolgusunun yapılacağı bölgedeki derinin üzerine anestezik krem sürülür. Bölgede uyuşmanın sağlanmasından sonra ise antiseptik solüsyon kullanılarak bölgenin temizlenmesi sağlanır. Burun için dolgu yapılacağı zaman genel olarak Hyaluronik Asit kullanılır. Bu madde insan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediği için dolgu işlemi için rahatlıkla tercih edilebilir. Daha öncesinde yapılan muayene sırasında belirlenmiş bölgelere dolgu malzemesi dikkatlice enjekte edilir. İşlemin bitmesinden sonra ilgili bölgede hafif derecede şişlik ve kızarıklık oluşması son derece normaldir. Kısa bir süre sonrasında şişlik ve kızarıklıklar ortadan kalkacaktır.

Burun Dolgusu Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Gerçekleştirilecek burun dolgusu Adıyaman işlemi sonrasında kişinin dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Bunların üzerinde ne kadar iyi durulursa, burun dolgusunun ilgili bölgeye başarılı bir şekilde etki etmesi de o denli mümkün hale gelir. İşlemin hemen sonrasında burun bölgesine kesinlikle dokunulmamalıdır. Dolgunun burna tam olarak yerleşeceği süre zarfında ağır hareketlerden kaçınılmalıdır. Alkol, kafein ve kahve de yine burun dolgusu Adıyaman işlemi sonrasında doktorun belirlediği süre boyunca uzak durulması gereken şeyler arasında yer alıyor. Kişi direkt olarak güneş ışığına maruz kalmamalıdır. Sauna ve buhar odası gibi ciddi anlamda sıcak ve nemli ortamlarda bulunulmamalıdır. Tam anlamıyla başarılı sonuçları elde etmek isteyen kişilerin bunlara dikkat ederken aynı zamanda doktor tarafından belirtilmiş tarihte kontrol randevusuna gitmesi ve bu randevuları kesinlikle aksatmaması da gerekir.

Burun Dolgusu Kimler İçin Uygun Değildir? 

Cerrahi bir operasyon olmamasından dolayı temelde burun dolgusu Adıyaman işlemi pek çok kişi için uygundur. Lakin kişinin farklı bir sağlık sorunu varsa bu işlemin yapılması uygun olmaz. Kimi zaman ise burun bölgesinde dolgu ile düzeltilmesi mümkün olmayan bozukluklar olabilir. Böylesi durumlarda da burun dolgusu yapılamaz. Kadınların ve erkeklerin son dönemlerde sıklıkla tercih ettiği bu işlemi tercih edemeyecek kişiler ise şunlardır;

 • Hamile ya da hamilelik şüphesi olan kadınlar
 • Aktif uçuğa sahip kişiler
 • Cilt hastalığı bulunan kişiler
 • Bazı kronik hastalığı bulunan kişiler
 • Burun için kullanılacak dolgu maddesine alerjisi olabilecek kişiler
 • Burun kemerinde şiddetli oranda eğrilik olanlar
 • Burnunun küçültülmesini isteyen kişiler
 • Nefes alma sorununun düzeltilmesi isteyenler

Burun Dolgusu Hangi Durumlar İçin Uygundur? 

 • Burunda hafif asimetri
 • Burun kemerinde çöküntü durumu
 • Burun ucunun düşük olması
 • Burnun bir bölgesinin diğerine oranla daha çökük halde olması
 • Cerrahi burun estetiği operasyonu sonrasında meydana gelen küçük bozukluklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir