Uncategorized

Burun Dolgusu Elbistan

burun dolgusu elbistan

Burun, yüz bölgesinde karakteristik görünümü sağlayan bir bölgedir. Bundan dolayı kadın erkek fark etmeden pek çok kişi için burunları son derece önemlidir. Kötü bir burun görüntüsüne sahip olan kişinin özgüveni ciddi anlamda azalır. Burnundaki şekil bozukluğunu gidermek isteyenler ise cerrahi olarak yapılacak işlemlerden dolayı iyileşme sürecinden ve acıdan korktukları için operasyondan vazgeçebiliyorlar. Burun dolgusu Elbistan işlemi ise ameliyatsız şekilde yapılması ve kısa bir süre içerisinde etkisini göstermesinden dolayı kadın erkek fark etmeden uygunluk durumunda herkes tarafından tercih edilebilir.

Burun Dolgusu Nedir? 

Ameliyatsız bir şekilde burnun genel görüntüsünün düzeltilerek estetik bir görünüşün ortaya çıkması adına yapılan burun dolgusu Elbistan işlemi, uzman doktor tarafından yapılması halinde son derece başarılı sonuçları beraberinde getirir. Yapılacak olan işlem sırasında burundaki hücrelere uyumlu dolgu malzemesi tercih edilir. Böylelikle dolgu malzemesinin vücuda adapte olması ve vücudun dolguyu iyi şekilde benimsemesi çok daha kısa sürede gerçekleştirilmiş olur. Yapılacak olan burun dolgusu ile beraber yüzde bulunan asimetrik sorunların yanı sıra çöküntü problemleri de ortadan kaldırılarak çok daha belirgin ve net bir burun görüntüsü elde edilmiş olur.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılmaktadır?

Etkili sonuçların elde edilmesi adına burun dolgusu Elbistan işlemi öncesinde kişinin burun yapısı dikkatlice incelenmekte ve şikayeti olan bölgelere bakılarak hangi dozda dolgu malzemesinin nereye uygulanması gerektiği ile alakalı planlama yapılır. İşlem sırasında herhangi bir şekilde acı hissinin ortaya çıkmaması adına bölgeye lokal anestezik krem tatbik edilir. Kremin etki etmesinin ardından bölge temizlenerek dolgu işlemine başlanır. Burun bölgesine has dolgu malzemeleri asidik özelliğe sahiptir. Aynı zamanda içerisinde yer alan maddeler ve vitaminler de yine burun bölgesinde yer alır. Böylelikle hem işlem daha kısa sürer hem de dolgu sonrasında bölgede olumsuz durumların ortaya çıkmasının önüne geçilir.

İnce uçlu iğneler ile burun dolgusu Elbistan için hazırlanılan özel dolgu malzemesi burunda önceden belirlenmiş olan yerlere dikkatlice enjekte edilir. Gerçekleştirilecek işlem ile birlikte dudak ve burun arasındaki sorunların yanı sıra burnun yüz bölgesine yayılan hattı ve bozuk kıvrımların doldurularak güzel bir görünümün ortaya çıkması sağlanır. Böylelikle yanak ve yüz yapısına uygun tarzda bir burunun ortaya çıkması sağlanır. Burun dolgusu uygulamasının süresi burnun yapısına bağlı olarak farklılık gösterir.

Burun Dolgusu Neden Avantajlıdır?

Her geçen gün insanların burun dolgusu Elbistan konusundaki araştırmalarını sıklaştırmalarındaki temel etken, ameliyat gerektirmemesidir. Böylelikle ameliyat esnasında ve sonrasında ortaya çıkabilecek komplikasyon riski de burun dolgusu işlemi ile sıfıra indirilmiş olur. Alanında uzman bir doktor tarafından yapılacak olan burun dolgusu işlemi genel olarak tek seans ile istenilen sonuçların ortaya çıkmasını sağlar. Bu durum özellikle burnunun görüntüsünden dolayı psikolojik olarak kendini rahatsız hisseden kişiler, kısa bir süre içinde arzuladığı burun görünümüne erişmiş olur. Aynı zamanda burun dolgusu işlemi, ameliyata oranla çok daha ekonomiktir ve etkisi de daha hızlı sürede kendini gösterir.

Basit ve ağrısız şekilde gerçekleştirilen burun dolgusu Elbistan işlemi ile beraber kişi istediği burun tipine sahip olur. İşlem sonrasına iyileşme süreci daha azdır ve kişi doktor tarafından belirtilmiş olan detaylara dikkat etmesi halinde kısa bir süre içerisinde arzuladığı burun görüntüsüne sahip olur. Dolgu işlemi sırasında burna enjekte edilen maddeler burunda bulunduğu için sonrasında kızarıklık ya da kaşıntı gibi yan etkilerin ortaya çıkmasını da engellenmiş olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir