Bölgesel Zayıflama

Kilo sorunu hayatın her döneminde hem erkekler hem de kadınlar için var olmaktadır. Yaşam biçimi değişikliği, beslenme düzeninin bozulması, kullanılan ilaçlar, bazı hastalıkların etkileri, hamilelik, genetik yatkınlık gibi birçok nedene bağlı kilo sorunu ortaya çıkmaktadır. Kilo problemlerine baktığımızda, bölgesel ve genel olarak iki şekilde karşımıza çıkmaktadır. Bölgesel fazlalık sorunu yapılan diyet ya da egzersizlerle çözülmeyebilir. Tüm vücut kaslarının egzersizle çalıştığında her bölgede incelme gözlendiği için bölgesel fazlalık azalsa da orantılı ölçülere kavuşmak bazen mümkün olmayabilir. Bu aşamada bölgesel fazlalıklardan kurtulmak için mezoterapi mucize bir çözüm sunmaktadır.  

Mezoterapi; cildin sıkılaşması, incelmesi, selülitlerin tedavi edilmesi, saç dökülmelerinin önüne geçilmesi, cilt lekelerinin temizlenmesi gibi birçok alanda uygulanmaktadır. Mezoterapi zayıflama ve incelme için uygulanan etkili sonuçların alındığı ideal bir estetik uygulamadır. Kadınların hayal ettiği gibi bir fiziğe sahip olması için mucizeler yaratan özellikle bölgesel incelmelerde kısa sürede sonuç alınmasını sağlayan bir yöntemdir. 

Bölgesel İncelme ve Zayıflama için Mezoterapi

Zayıflama mezoterapisi, özellikle bölgesel incelme için uygulanan bir yöntemdir. Uygulama amacı bölgesel olarak kilo problemine sebep olan yağlanmanın kontrol atlına alınmasıdır. Vücutta biriken yağların önüne geçmek ve bu yağlardan kurtulmak için uygulanmaktadır. Mezoterapi, karın, basen, bacak, kol gibi bölgelerde karşımıza çıkan bölgesel yağlanmada cilt atlına yağ yakıcı formülün enjekte edilmesiyle sağlanır. Vücudu şekle sokmak ve bölgesel incelme sağlamak için tercih edilmektedir. Kilo vermiş kişilerde de vücutta kalan bölgesel yağların yok edilmesi için tercih edilen ideal bir yöntemdir. Mezoterapi içeriğinde yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı vitaminler bulunmaktadır, C vitamini, demir ve fosfatidilkolin, lesitin ile özel olarak hazırlanmış formül cilt altına sorunlu olan bölgelere enjekte edilmektedir. Bu formül ciltte meydana gelen yağların parçalanarak vücut tarafından dışarı atılmasını sağlar ve bu sayede bölgesel incelme oluşur. 

Bölgesel İncelme için Kimler Mezoterapi Yaptırabilir?

18 yaşını geçmiş her kadın ve erkek bölgesel fazlalıklarından kurtulmak için mezoterapi yönteminden faydalanabilir. Bazı özel durumlarda mezoterapi uygun görülmez;

  • Hastanın kanser öyküsü varsa
  • Gebelik ve emzirme dönemlerinde
  • Aktif cilt enfeksiyonu varsa
  • Organ yetmezliği durumlarında mezoterapi uygun görülmemektedir. Bu sebeple mezoterapi uygulaması için mutlaka uzman hekimlerden destek alınmalı, hekimin hastanın öyküsüne göre uygun bulması koşulunda mezoterapi uygulanmalıdır. 

Bölgesel İncelme ve Zayıflama için Uygulanan Mezoterapi Etkileri Ne Zaman Görülür?

Bölgesel incelmede yağ hücrelerinin parçalanması hemen gerçekleşmez, işlemin etkisini göstermesi için belirli sayıda seans uygulanması gerekmektedir. Genellikle 4-6 seans yapılan uygulamalarda 3.seanstan sonra işlem etkileri ortaya çıkmaya başlar ve nihai sonuç 6.seans sonrasında kendini gösterir.

Diğer Tedaviler